با مزایا و معایب استفاده از تقویم زیر دستی در مقایسه با تقویم های معمولی آشنا شوید

مزایا و معایب تقویم زیر دستی

آشنایی با تقویم های کاربردی

برنامه‌ ریزی کردن در طول زندگی و مدیریت زمان برای هر فردی همیت زیادی دارد؛ زیرا بیشتر افراد امروزه به دلیل مشغله زیادی که دارند، ممکن است بعضی از امور روزانه را فراموش کنند. ابزار و وسایل زیادی برای برنامه ‌ریزی کردن و مدیریت زمان وجود دارد. یکی از این ابزار های مهم و مناسب که می ‌تواند برای بیشتر افراد مخصوصا تاجرها و کسب و کارهای مختلف مفید باشد، تقویم ‌های زیردستی یا منشی است که در این مقاله جوپنزا قصد داریم به مزایا و معایب تقویم زیردستی بپردازیم.

تقویم‌ های زیردستی

یکی از تقویم‌ های ضروری و از مهم ‌ترین نوع تقویم‌ ها، تقویم ‌های زیردستی هستند که امروزه بیشتر منشی ‌ها یا دانشجویان از این نوع تقویم ‌ها در برنامه ریزی ‌های روزانه، هفتگی یا ماهانه خود استفاده می کنند تا رویدادهای مهم را از دست ندهند. این تقویم‌ ها امروزه یکی از هدایای تبلیغاتی پرطرفدار محسوب می ‌شوند و برای استفاده روی میز یا زیر دست قرار می‌گیرند. تقویم های زیردستی بیشتر اوقات از جنس ترمو هستند.

این تقویم‌ ها در ابعاد A3 هستند و تعداد برگه‌ های این نوع تقویم به تعداد هفته‌ هایی است که در تقویم یک سال وجود دارد. در تقویم های زیردستی تاریخ و رخدادهای روزانه قابل مشاهده هستند و می توان در بخش ‌های یادداشت، فعالیت ‌های مهم روزمره را هم یادداشت کرد. بیشتر کارمندان، منشی ‌ها و سایر افراد با استفاده کردن از این نوع تقویم‌ ها کارهای روزانه خود را برنامه ریزی کرده و آن ها را یادداشت می کنند تا کارها راحت‌تر و به موقع انجام شوند. چرا که این تقویم ‌ها همیشه در دسترس هستند. در ادامه مطلب به مزایا و معایب تقویم زیردستی اشاره‌ای خواهیم کرد.

نمونه یک تقویم‌ کاربردی و زیبا

تقویم‌های زیردستی یکی از مدل ‌های تقویم رومیزی به شمار می‌ آیند. تنها تفاوتی که این تقویم ‌ها با دیگر تقویم های موجود دارند، این است که به جز مشاهده رخدادها، فضایی برای یادداشت و نوشتن ‌های روزانه در آن وجود دارد. افراد هم می ‌توانند از رویدادهای هر روز و هر ماه مطلع شوند و هم می‌ توانند اتفاقات روزمره خود را هم به آنها اضافه کنند. این تقویم‌ ها مانند دیگر تقویم‌ ها از شکل، تنوع و ابعاد متفاوتی برخوردار هستند.

یکی از مدل ‌های محبوب تقویم‌ های زیردستی مدل تقویم چوبی است که ظاهری زیبا و شیک دارد. زیردستی چوبی برای این طراحی شده تا افرادی که از آن استفاده می کنند، بتوانند به راحتی یادداشت ‌های مهم خود را در آن بنویسند. این تقویم‌ ها بسیار کاربردی هستند؛ البته افراد طبق نیاز خود از مدل ‌های متنوع این تقویم‌ها بهره‌مند می‌شوند. در ادامه به مزایا و معایب تقویم زیردستی هم پرداخته می‌ شود.

مزایا و معایب تقویم زیردستی

تقویم های رومیزی مزایای زیای دارند. در ادامه این مطلب به مزایا و معایب تقویم زیر دستی می ‌پردازیم. مهم ترین و اصلی‌ترین مزایای تقویم زیردستی این است که می‌توان تمامی جلسه‌های کاری، قرار ملاقات‌های رسمی و مهم، زمان ‌های بازرسی و … را در آن درج کرد. چرا که این تقویم ‌ها همیشه در دسترس قرار دارند و باعث می ‌شوند، افراد تمامی اتفاقات ریز و درشت و رخداد ها را روی آن بنویسند تا به فراموشی سپرده نشوند تا در زمان مناسب به آنها رسیدگی شود.

از دیگر مزیت ‌های این مدل تقویم‌ ها این است که به سادگی قابل حمل و جابه جایی هستند؛ یعنی دارنده این نوع تقویم ها می ‌تواند به راحتی آن را در کیف خود جای داده و آن را به هر مکانی انتقال دهند. البته از دیگر مزیت ‌های تقویم زیردستی می ‌توان به برگه ‌های بزرگ آن که مناسب یادداشت کردن است اشاره کرد. بعضی از مدل ‌های تقویم زیردستی وزن بیشتری دارند و از معایب آن‌ها محسوب می ‌شود. اکنون با این توضیحات با مزایا و معایب تقویم زیردستی آشنا شدید.

مقایسه تقویم‌ های زیردستی و رومیزی

همان طور که گفته شد، تقویم‌ های زیردستی هم نوعی تقویم رومیزی به شمار می ‌آیند. شباهت ‌هایی که با تقویم‌ های رومیزی دارند این است که هر دو نوع تقویم معمولا روزهای سال، تمام رخدادها و مناسبت ‌های موجود در سال را نشان می ‌دهند و برای قرار گرفتن در روی میز طراحی شده‌اند. از دیگر شباهت ‌های این تقویم‌ ها این است که هر دو می ‌توانند به عنوان هدایای کاربردی تبلیغاتی استفاده شوند و به عنوان یک هدیه به مخاطب ارائه شوند.

از جمله تفاوت‌هایی که بین این دو تقویم وجود دارد، این است که تقویم‌ های رومیزی بیشتر به عنوان یک وسیله زیبا طراحی و روی میز قرار داده می ‌شوند و افراد می توانند تاریخ و رخدادها را در آن مشاهده کنند؛ زیرا همیشه در دسترس هستند. اما با توجه به مزایا و معایب تقویم زیردستی که بیان شد، این نوع تقویم ها بسیار کاربردی‌تر هستند و در مقایسه با دیگر تقویم‌ های معمولی برگه های بزرگتری دارند و عموماً مناسب یادداشت کردن بوده و همیشه در زیر دست افراد قرار می گیرند.

بهتر است بدانید از مزایا و معایب تقویم زیردستی و رومیزی این است که نمی ‌توان یکی از این تقویم ‌ها را به جای دیگری استفاده کرد و بیشتر کارمندان و حتی مدیران شرکت‌ها برای زیبایی میز کار خود از تقویم‌ های رومیزی استفاده می‌کنند. بنابراین به دلیل تفاوت کاربرد های آنها طبق نیاز خود از مدل‌های متنوع بهره‌مند می شوند.

کلام پایانی

امروزه برای تبلیغات برندهای مختلف از انواع سررسیدها، تقویم‌ های رومیزی و زیردستی استفاده می ‌شود. بیشتر شرکت ‌ها با حک کردن طرح لوگو، برند خود و دیگر مشخصاتشان از این تقویم‌ ها برای بهتر دیده شدن کسب و کار خود بهره‌مند می ‌شوند. در این مطلب با مزایا و معایب تقویم زیردستی و رومیزی آشنایی پیدا کردید؛ گفتنی است که به تقویم ‌های زیردستی تقویم ‌های منشی هم می گویند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *