مقایسه تقویم رومیزی با تقویم زیردستی ، کدام بهتر و کاربردی تر می باشد؟ + معایب و مزایای هر کدام

مقایسه تقویم رومیزی با تقویم زیردستی

ما در این مقاله قصد داریم که به مقایسه تقویم رومیزی با تقویم زیردستی بپردازیم. اما قبل از آن بهتر است که با یک سری مفاهیم پایه آشنا شوید تا درک بهتری از موضوع به دست بیاورید. ابتدا باید بدانیم که اصلا تقویم رومیزی چیست. تقویم رومیزی به نوعی از تقویم اطلاق می شود که معمولا به صورت سه گوش طراحی می شود و برروی میز کار قرار یا کانتر آشپز خانه قرار می گیرد. در این نوع تقویم ها رایج است که یک طرف به شرح مناسبت ها و رویداد های مهم آن ماه اختصاص داده می شود. در ادامه مقاله تقاوت تقویم رومیزی با تقویم زیردستی با ما همراه باشید.

 

تقویم زیردستی، وسیله ای پر کاربرد

تقویم زیر دستی نوعی از تقویم رومیزی است. با این تفاوت که در این تقویم علاوه بر ذکر رویداد ها، فضایی برای نوشتن یاداشت های هرروز هم وجود دارد. با این اوصاف شما علاوه بر آنکه از رویداد های هر ماه و روز بخصوص اطلاع پیدا می کنید، می توانید رویداد های خودتان هم به آن اضافه کنید. تقویم های زیر دستی درست مانند تمامی محصولات دارای تنوع در شکل و اندازه می باشند. یکی از محبوب ترین مدل های تقویم زیردستی تقویم چوبی می باشد. این تقویم علاوه بر آن که ظاهر زیبایی دارد، یک زیر دستی چوبی هم در زیر آن تعبیه شده است. تا افراد به راحتی بتوانند متن و یادداشت خود را در آن اضافه کنند. در بخش های بعدی به مقایسه تقویم رومیزی با تقویم زیردستی خواهیم رسید. پس ما را تا انتهای مطلب همراهی کنید.

 

مزایا و معایب تقویم رومیزی

تقویم های رومیزی رومیزی دارای ویژگی های بسیاری هستند که در پایین به بررسی آن ها می پردازیم. تقویم های رومیزی تنوع زیادی دارند. به عبارت دیگر بازه انتخاب شما در مورد این مدل از تقویم بسیار گسترده است. تا جایی که حتی در برخی موارد امکان انتخاب در میان این میزان از تنوع کمی دشوار می شود. از آن جایی که این تقویم تنوع زیادی در طرح و رنگ دارد، شما به راحتی می توانید با توجه به دکوراسیون محل کار یا منزلان یکی از مدل ها را برگزینید. بر این اساس تقویم رومیزی تطبیق پذیر هم هست. از آنجایی که تقویم رومیزی کاربرد نسبتا بالایی دارد، می تواند راه بسیار مناسبی برای تبلیغ برند شما نیز باشد. تنها عیبی که در مقایسه تقویم رومیزی با تقویم زیردستی وجود دارد. آن است که این تقویم قابل حمل نیست و فقط باید روی میزی گذاشته شود.

 

مزایا و معایب تقویم زیردستی کدام‌اند؟

تقویم زیردستی مزیت های قابل توجهی دارد که در ادامه به آن ها خواهیم رسید. مهم ترین مزیت این تقویم آن است. که شما قادر هستید که قرار ملاقات های مهم، جلسات کاری، موعد های بازرسی از شرکت و غیره را در آن یادداشت کنید. از آن جایی که این تقویم تقریبا همیشه در زیر دست شما قرار دارد. باعث می شود که شما حتی کوچک ترین رویداد و قرار مهم را از دست ندهید و همیشه سر وقت به آن ها رسیدگی کنید. یکی دیگر از مزیت های تقویم زیردستی، قابل حمل بودنش است. یعنی هر کسی قادر خواهد بود که به سادگی آن را در کیفش بگذارد و با خودش به جلسات یا هر جای دیگری ببرد. در برخی مدل ها، این تقویم وزن زیادی دارد، و این را میتوان به عنوان نقص در نظر گرفت. در بخش بعدی به مقایسه تقویم رومیزی با تقویم زیردستی می رسیم.

 

تقویم رومیزی یا زیردستی

 

تفاوت ها و شباهت های تقویم رومیزی و زیردستی

اول بگذارید که با شباهت های این دو تقویم شروع کنیم. از جمله شباهت های واضح این دو تقویم آن است که هر دوی آن ها روز های سال و همچنین مناسبت های آن را نشان می دهند. هر دوی این تقویم ها برای قرار گرفتن برروی میزکار طراحی و تولید شده اند. هم تقویم رومیزی و هم تقویم زیردستی را می توان در حوزه تبلیغات و به عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده کرد. و اما تفاوت های تقویم رومیزی و زیردستی. تقویم رومیزی بیشتر جنبه زیبایی دارد و در بهترین حالت یک یا دو مرتبه در روز برای فهمیدن تاریخ روز به آن نگاهی خواهید انداخت. اما تقویم زیر دستی کاربرد بیشتری دارد. در ادامه مقاله مقایسه تقویم رومیزی با تقویم زیردستی به توصیف کاربرد هر کدام از تقویم ها می پردازیم.

 

تقویم رومیزی کاربردی تر است یا تقویم زیردستی؟

بدون شک تقویم زیردستی کاربردی تر است، علل کاربردی تر بودن آن را نیز قبل تر توضیح دادیم. به صورت کلی هر کدام از تقویم ها کاربرد نسبتا خوبی دارند. اما نمی توان از آن ها توقعی بیشتر از نشان دادن مناسبت روز جاری و یادداشت کردن رویداد های کاری و… را از آن ها داشت. به هر جهت شما باید نیاز های خود و دفتر کارتان را برای انتخاب هر کدام از این تقویم ها در نظر بگیرید. چرا که هر کدام طریقه استفاده و کاربردی جداگانه دارند. و از یکی نمی توان به جای دیگری استفاده نمود. معمولا همه مدیران و کارمندان شرکت ها برای زیبا تر شدن دفتر کارشان، یک تقویم رومیزی تهیه می کنند. در بخش سخن آخر از مقاله مقایسه تقویم رومیزی با تقویم زیردستی به یک جمع بندی کلی  و مفید می رسیم.

 

سخن آخر

ما در این مقاله از وبسایت سررسید جوپنزا به مفاهیم مهمی پرداختیم. در ابتدای مقاله چیستی تقویم رومیزی و تقویم زیردستی را بررسی کردیم. سپس مزیت ها و نقص های هر کدام از این دو مدل را بررسی نمودیم. همچنین بعد از آن تفاوت های این دو تقویم و شباهت هایشان را بیان کردیم. و گفتیم که کدام یک از تقویم ها کاربردی تر است و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. در آخر ذکر این نکته درباره تقویم زیردستی خالی از لطف نخواهد بود که این مدل از تقویم بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که مشغله زیادی دارند و یا باید کار ها مختلفی را هماهنگ سازی بکنند، مانند منشی ها. در آخر اگر می خواهید اطلاعات خود را باز هم در زمینه مقایسه تقویم رومیزی با تقویم زیردستی افزایش دهید. به مقالات مرتبط مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *