مقایسه سررسید با اپلیکیشن و ابزارهای دیجیتال برای مدیریت زمان و وظایف

مقایسه سررسید با اپلیکیشن

مدیریت زمان با سررسید

اگر با انواع مختلف سررسید ها آشنایی پیدا کرده ‌اید، می دانید که می ‌توانید از انواع مختلف آن برای یادداشت کردن برنامه ‌های ماهانه، روزانه و سالیانه خود استفاده کنید. استفاده کردن از سررسیدهای کاغذی می ‌تواند برای ذهن افراد بسیار مفیدتر باشد؛ زیرا در زمان یادداشت کردن ذهن را هم تقویت می ‌کنند. در این مقاله به مقایسه سررسید با اپلیکیشن ‌ها برای مدیریت زمان می ‌پردازیم.

 

سررسید چیست؟

سررسیدها یا همان سالنامه ‌ها، دفترهای یادداشتی هستند که دارای تاریخ بوده و انواع این سررسیدها شامل اطلاعاتی از روزهای مهم در گذشته یا حال هستند. این سررسیدها برای استفاده تبلیغاتی توسط بیشتر شرکت ‌ها، اداره‌ ها و موسسات چاپ می ‌شوند که طبق نوع مشاغل، هر شرکت دارای اطلاعات آماری، عمومی و حتی دارای اطلاعات تخصصی در این سررسیدها هستند. طرح این سررسیدها تنوع زیادی دارد و طبق هدف از چاپ، این نوع سررسیدها دارای کیفیت و محتواهای مختلفی هستند.  البته امروزه برنامه ها و اپلیکشن هایی برای مدیریت زمان ساخته شده است که افراد با مقایسه سررسید با اپلیکیشن می توانند بهترین را با توجه به نیاز خود انتخاب کنند.

 

کاربرد سررسید در مقایشه با اپلیکیشن

سررسیدها از جمله ابزار بسیار کاربردی هستند که به افراد کمک می ‌کنند تا بتوانند برنامه ‌ریزی‌ های مختلفی را انجام دهند. وظایف و امور خود را در آن یادداشت کنند، در زمان و وظایف خود مدیریت درستی را انجام دهند و هر کاری را در زمان خاص خود به درستی انجام دهند. سررسیدهای یادداشتی از نوع هدایای تبلیغاتی کاربردی و نوع بهترین آن است که می ‌تواند به برنامه ‌ریزی و زمانبندی افراد کمک کرده و آن را کنترل کند. برای برنامه ‌ریزی درست سررسیدها بهترین وسیله هستند و بیشتر کارمندان، دانشجویان، منشی‌ها و… برنامه ‌ریزی‌ های روزانه، هفتگی و … را با این محصولات انجام می ‌دهند تا دقیق ‌تر بتوانند زمان خود را مدیریت کنند. این سررسیدها وظایف را به افراد یادآوری می ‌کنند و برنامه ‌ریزی ها از اصول مهم در رسیدن به موفقیت محسوب می ‌شوند. در ادامه به مقایسه سررسید با اپلیکیشن در مدیریت کردن زمان و وظایف می ‌پردازیم.

 

استفاده از سررسید برای یادداشت و مدیریت زمان و وظایف

نوشتن از بهترین راهکارهای تفکر و به وجود آوردن استراتژی و برنامه ‌ریزی ‌های دقیق است. زیرا با نوشتن می ‌توان احساسات خود را هم بروز داد و تفکرات ذهنی را هم مرور کرد. فقط با نوشتن و یادداشت کردن در تقویم ‌ها و سررسیدها می‌ توان به این مزیت ‌ها دست پیدا کرد. با نوشتن می توان هر چیزی را که می‌ خواهید روی کاغذ خلق کنید و به مرور کردن خاطرات و رویدادهای مهم زندگی خود بپردازید. نوشتن موجب می ‌شود ذهن ناخودآگاه فعال شود؛ پس سعی کنید تا می ‌توانید از سررسیدها استفاده کنید؛ زیرا برای ذهن بسیار تاثیرگذار است.

با وجود اینکه اپلیکیشن‌ ها و ابزارهای دیجیتالی مختلفی وجود دارد که می ‌تواند به عنوان سررسیدهای همراه مورد استفاده قرار بگیرند. ولی سررسیدها و تقویم‌ های کاغذی جایگاه خود را از دست نمی ‌دهند. داشتن یک سررسید کتابی کاغذی از لازمه ‌های هر فرد در سال جدید است. دانشمندان معتقد هستند که یادداشت کردن و نوشتن وقایع و رخدادهای مهم ذهن را آماده می ‌کند و موجب می ‌شود این اتفاقات بیشتر در ذهن بماند تا اینکه فرد بخواهد این رویدادها را در یک ابزار دیجیتالی ثبت کند. با این توضیحات می‌ توان مقایسه سررسید با اپلیکیشن ‌ها را در مدیریت زمان بررسی کرد و به فواید آنها پی برد.

 

برنامه ‌ریزی و مدیریت زمان با اپلیکیشن‌ ها د مقایسه با سررسید

همه افراد روزانه حجم بسیار زیادی از کارها و امور مختلف را باید به سرانجام برسانند که البته میزان این فعالیت‌ ها بستگی به سن، شغل و مسئولیتی دارد که به عهده فرد قرار داده می ‌شود. معمولا بعضی از افراد این فعالیت‌ های روزانه را در ذهن خود حفظ می ‌کنند و می‌ دانند که فردا، هفته آینده و یا امروز باید چه نوع و چه میزان کارهایی را انجام دهند. در این میان افرادی هم هستند که از تقویم‌ ها یا سررسیدها در برنامه ‌ریزی و یادداشت ‌ها و مدیریت کردن زمان خود به طور منظم استفاده می ‌کنند.  البته با مقایسه سررسید با اپلیکیشن می توان به مزایای هر کدام پی برد.

روش ‌های جدیدی هم وجود دارد که استفاده از تلفن ‌های همراه هوشمند است و لیست تمام کارها و فعالیت‌ ها را در آن می ‌توان یادداشت کرد. یعنی ابزارهای دیجیتالی و اپلیکیشن‌ های مختلف برای یادآوری فعالیت‌ ها و برنامه ‌ریزی زمان وجود دارند که افراد می ‌توانند آنها را در گوشی‌ های خود نصب کنند و از ویژگی‌ ها و فواید آن بهره ‌مند شوند. می ‌توان زنگ آن را هم تنظیم کرد که در ساعت و یا روز خاص انجام امور به افراد یادآور شود. با مقایسه سررسید با اپلیکیشن می توان فهمید که اپلیکیشن‌ های مدیریت زمان و برنامه ‌ریزی مدرن زیادی وجود دارد که گزینه مناسبی برای افرادی است که توانایی حمل سررسید را ندارند.

 

نمونه اپلیکیشن های مدیریت زمان

. تعدادی از اپلیکیشن ‌های مفید برنامه‌ ریزی که با استفاده از آن می ‌توان به راحتی به مقایسه سررسید با اپلیکیشن ‌ها پرداخت عبارت اند از:

  • اپلیکیشن تیک تیک (Tick Tick)

 

اپلیکیشن تیک تیک

 

  • اپلیکیشن(Keep Notes)

 

اپلیکیشن کیپ نوت

 

  • اپلیکیشن (GoogIe Tasks)

 

اپلیکیشن مدیریت وظایف

 

مقایسه سررسید کاغذی با اپلیکشن های دیجیتالی

می ‌توان برای برنامه ‌ریزی و مدیریت کردن کل پروژه کاری، مشخص کردن تاریخ سررسید برای هر فعالیت و کوک کردن یادآور از آنها استفاده کرد تا چیزی را فراموش نکنند. بعضی از اپلیکیشن ‌ها بسیار جامع ‌تر هستند و کل پروژه و تیم ‌های کاری زیادی را می ‌توانند مدیریت کنند. پس اگر افراد به دنبال بهره ‌وری تیمی یا شخصی هستند، اپلیکیشن برنامه‌ ریزی گزینه مناسبی است که می توان آنها را به صورت روزانه مورد استفاده قرار داد. با مقایسه سررسید با اپلیکیشن و ابزارهای دیجیتالی برای مدیریت زمان می‌توان با توجه به نوع شغل بهترین آنها را انتخاب کرد.

از دیگر مواردی که از مزیت های اپلیکیشن ها محسوب می شوند راحتی در کار و حمل آنها است. این برنامه ها در گوشی افراد همیشه در کنار آنها هستند. نیازی به چک کردن ندارند، چرا که به صورت خودکار دارای آلارمی هستند که کارهای ذخیره شده را به افراد اطلاع می‌ دهد. همچنین حجم سررسید کاغذی قطعا کمتر از فضای قابل استفاده برنامه های مدیریت زمان است. سررسید کاغذی ممکن است بعد از مدتی استفاده به پایان برسد ولی این برنامه ها دارای فضای ذخیره نامحدودی هستند.

 

کلام پایانی

از دلایلی که باعث می ‌شود افراد به استفاده کردن از برنامه ‌های گوشی و تقویم ‌ها جذب شوند، این است که در هر زمانی که بخواهند می‌ توانند به راحتی و سریع وقایع اتفاق افتاده را به راحتی ثبت کنند و برنامه ‌ریزی انجام دهند. اگر بتوانند عادت کنند از سررسیدهای جیبی استفاده کنند، این موجب تقویت ذهن و فکر خود هم می‌شوند. با مقایسه سررسید با اپلیکیشن می توان به راحتی استفاده از اپلیکشن ها پی برد. به همین در صورت نبود امکان، می توان از اپلیکشن های مدیریت زمان برای راحتی بیشتر استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *