نحوه استفاده از سالنامه در برندینگ کسب و کارها

نحوه استفاده از سالنامه

بسیار از افراد بر این باور هستند که تبلیغات عیان  (استفاده از تراکت ها و بیلبورد ها  و…) بهترین روش برای تبلیغات و برندینگ کسب و کار ها می باشد اما متخصیصان حوضه بازاریابی و برندینگ نظر دیگری دارند. متخصصانی که در زمینه تبلیغات فعالیت می کنند بر این عقیده هستند که تبلیغاتی باعث رشد و پیشرفت کسب و کار ها می شود که علاوه بر کم هزینه و کاربردی بودن، به صورت غیر مستقیم نیز برند مورد نظر را تبلیغ کند. یکی از این روش ها استفاده از هدایای تبلیغاتی می باشد. شاید تا به امروز با سالنامه تبلیغاتی که نوعی هدیه تبلیغاتی است آشنا شده باشد. در این مقاله ما درباره سالنامه تبلیغاتی و تقویم رومیزی چیست و همچنین نحوه استفاده از سالنامه با شما عزیزان صحبت خوهیم کرد تا بتوانید با این هدیه تبلیغاتی نیز آشنایی پیدا کرده و از آن استفاده نمایید. پس ما را تا پایان این مطلب همراهی کنید.

سالنامه تبلیغاتی چیست

سالنامه های تبلیغاتی همان سررسید های تبلیغاتی می باشند. سالنامه دفتری با جلد های با کیفیت که از جنس هایی مثل گالینگور، جلد نرم، چرم، جیر و … ساخته شده، در نهایت به عنوان هدیه ی تبلیغاتی روانه بازار شده و به دست صاحبان کسب و کار و مخاطبان آن ها می رسد. توجه داشته باشید که اگر جایی از ویژگی های سالنامه های تبلیغاتی صحبتی شد، در واقع درباره همان ویژگی ها سررسید های تبلیغاتی می باشد. مثلاً سالنامه اختصاصی در واقع همان سررسید اختصاصی است، و یا سالنامه پالتویی، سالنامه جیبی، سالنامه وزیری، سالنامه رقعی و …، همگی همان انواع سررسید های تبلیغاتی می باشند.

لازم به ذکر است تعدادی از افراد بر این باور اند که سالنامه های تبلیغاتی همان تقویم رومیزی تبلیغاتی است در حالی که می توان گفت که تا حدودی این گونه نیست. سالنامه ها در واقع دفترچه و یا دفتری هستند که بر روی هر صفحه آن قابلیت یادداشت دارید و معمولاً هر روز از سال در صفحه ای جداگانه به چاپ رسیده اند. در بخش بعد بیشتر با تقویم رومیزی آشنا خواهید شد.

مقاله پیشنهادی : ایده برای سررسید

تقویم رومیزی چیست

سررسید ها به انواع و دسته های متفاوتی تقسیم بندی می شوند، که یکی از مهمترین و کاربردی ترین انواع آن تقویم رومیزی تبلیغاتی می باشد. تقویم های رومیزی سررسید هایی هستند که معمولاً صفحات بسیار کمای برای یادداشت های شما دارند و تمامی روز های درج شده درون آن به صورت ماهیانه درون هر برگ به چاپ رسیده است. شما تقویم های رومیزی را می توانید بر روی میز های کار و یا اتاق خوابتان که همیشه در معرض دید تان هست قرار دهید.

 • تقویم های رومیزی را می توان در کل به 3 دسته متقاوت تقسیم بندی کرد:
 • تقویم رومیزی پایه دار
 • تقویم رومیزی زیر دستی
 • تقویم رومیزی اداری ( تعدادی از تقویم های رومیزی اداره به صورت روز شمار طراحی شده و به چاپ می رسند.)

 

نحوه استفاده از سالنامه های تبلیغاتی:

نحوه استفاده از سالنامه های تبلیغاتی و یا همان سررسید های تبلیغاتی را می توان به دو بخش تقسیم کرد. بخش اول، قسمتی است که انواع کسب و کار ها می توانند از آن به عنوان روشی تبلیغاتی برای برندینگ خود استفاده کنند، و بخش دوم مبحثی است که نحوه استفاده از سررسید های تبلیغاتی توسط مخاطبان مورد ارزایابی قرار می گیرد. شما در این قسمت از مقاله با هر دوی این موضوعات آشنا خواهید شد. پس با ماهمراه باشید.

 1. بخش اول: نحوه استفاده از سالنامه های تبلیغاتی در برندینگ انواع کسب و کار ها.
 • کسب و کار ها در نمایشگاه های تبلیغاتی نیاز به هدیه ای تبلیغاتی خاص و جذاب دارند تا بتوانند در آن جو رقابتی نمایشگاه پیروز شوند. سررسید اختصاصی که طراحی مناسب با فضای نمایشگاه دارد، می تواند هدیه ای مناسب برای این مکان باشد.
 • کسب و کار هایی با مدیران و صاحبان شرکت ها و یا برند های بزرگ قرار داد می بندد، برای هدیه تبلیغاتی خود معمولاً از ست مدیریتی نفیس استفاده می کنند. یکی از اقلام مهم و کاربردی بسیاری از ست های مدیریتی سالنامه تبلیغاتی می باشد.
 • باکس های هدیه ی تبلیغاتی نمونه ای جذاب و زیبا برای تبلیغات می باشد. در این باکس ها می توان محصولاتی مثل سالنامه های تبلیغاتی، خودکار های تبلیغاتی، تیشرت های تبلیغاتی و یا محصولات پر طرفدار خود کسب و کار تهیه کننده قرار گیرد. معمولاً این باکس ها با تعداد اندک تولید شده و به تعدادی از مشتریان به وسیله قرعه کشی داده خواهد شد.
 • چاپ سررسید اختصاصی می تواند بسیار برندینگ انواع کسب و کار ها کمک کند. چرا که در سررسید های اختصاصی لوگو و آرم برند در همه جای سررسید به چاپ رسیده و همچنین صفحات مخصوصی نیز برای معرفی محصول نیز قرار خواهد گرفت.
 1. بخش دوم: نحوه استفاده از مخاطبان سالنامه های تبلیغاتی از آن.

در این بخش نحوه استفاده از سررسید ها را با توجه به حیطه کاری هر مخاطب بررسی می کنیم تا شما کسب و کار ها نیاز های آن ها را شناخته و با توجه به آن طراحی سالنامه تبلیغاتی خود را انجام دهید. لازم به ذکر است که کاربرد های نام برده شده در این بخش جدای استفاده های معمول و روتین از سررسید های تبلیغاتی می باشد.

 • اعضای محترم کادر درمان: یکی از شغل هایی از سالنامه های تبلیغاتی استفاده می کنند، اعضای کارد درمان هستند. آن ها از این هدیه برای یادداشت کردن نوبت های بیماران، چک لیست دارو های مصرفی بیماران، یادداشت مواد وسایل پزشکی تمام شده و یا خراب شده و سفارش آن ها، یادداشت اطلاعات مخصوصب بیماران و … می توانند استفاده نمایند.
 • افراد مشغول در صنعت مد و فشن: این افراد به راحتی می توانند از سررسید ها به عنوان دفتر هایی برای یادداشت ایده، دفتری برای کشیدن طرح لباس و یا اکسسوری و همچنین یادداشت جزئیات آن، نوشتن نکته های هر الگو، یادداشت سایز های مشتریان و … استفاده کنند.
 • مهندسان : سالنامه های تبلیغاتی برای مهندسان در زمینه هایی مثل، یادداشت اندازه های سازه، مراحل و روند اجرای پروژه، در خواست های صاحب سازه، چک لیستی برای خرید لوازم و مواد برای ساخت، یادداشت چک لیست برای روند اداری پروظزه، کار هایی که افراد در نبود او بایند انجام دهند، یادداشت قیمت هر لوازمی که خریداری می شود، میزان حقوق هر فرد و …، کاربرد دارد.
 • معلمان و استادان: افراد محترمی که در این شغل فعالیت می کنند، در انجام کار هایی مثل، یادداشت طرح درسی، میزان پیشرفت در درس، اسامی دانشجویان و یا دانش آموزان، میزان پیشرفت هر فرد، لیست مقاله، پروژه و ارائه هایی که هر فرد بر عهده دارد، دفتری برای حضور و غیاب و …، می توانند به راحتی از سررسید های تبلیغاتی استفاده نمایند.
 • ناظران اداره ها و سازمان ها: ناظران همیشه نیاز به دفتر هایی برای نکته برداری از نقاط قوت، یا نقاط ضعف و همچنین موارد رعایت شده و یا رعایت نشده توسط افراد دارند. به همین دلیل بهترین گزینه برای این افراد سالنامه تبلیغاتی است.
 • برنامه ریزان: افرادی که در این حوضه فعالی می کنند در زمینه هایی مثل یادداشت موارد مهم برای برنامه ریزی، کار هایی باید مراجعه کننده انجام دهد، تایم های مناسب برای اجرای برنامه، شخصیت فرد مقابل، میزان رعایت کردن و پایبند بودن به برنامه، نقاط و مواردی که باید تغییر ایجاد شود، تایم های استراحت، علایق فرد اجرا کننده و … از سررسید های تبلیغاتی استفاده کنند.

سخن پایانی:

ما بر این تلاش بودیم تا در این مطلب شما با سالنامه تبلیغاتی یا همان سررسید های تبلیغاتی و تقویم هایی رومیزی آشنایی پیدا کرده، و همچنین درباره نحوه استفاده از سالنامه تبلیغاتی که هم برای برندینگ کسب و کار ها و هم برای خود مخاطبان نیز کاربرد دارد نیز، اطلاعات کسب نمایید. آیا شما از مخاطبان سالنامه ها محسوب شده، و یا از آن به عنوان هدیه ای برای تبلیغات کسب و کار خود استفاده می کنید؟ نظرات و پینهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *