با نکات مهم در انتخاب اندازه و ابعاد تقویم تبلیغاتی آشنا شوید !!

نکات انتخاب اندازه تقویم تبلیغاتی

نکات انتخاب انواع تقویم ها با ابعاد و اندازه های مختلف در بازار

با تغییر سبک زندگی افراد جامعه و دغدغه‌ های ذهنی که دارند، ممکن است تاریخ، زمان، ماه و روز از دست آنها خارج شود. از ابزارها و وسایلی که می ‌تواند به این افراد کمک کند تا برای کارهای خود برنامه ‌ریزی ‌های دقیق و درستی در زمان ‌ها و تاریخ‌ های مهم انجام دهند و آنها را فراموش نکنند، تقویم ‌ها هستند که انواع مختلفی از آنها در بازار وجود دارد. در این مطلب می خواهیم به نکات انتخاب اندازه تقویم تبلیغاتی بپردازیم و آنها را در چاپ تقویم ‌های تبلیغاتی در نظر بگیریم.

 

انتخاب سایز مناسب برای هر شرکت

هر سازمان و شرکتی از تهیه و ارائه هدایا یا تقویم‌ های تبلیغاتی هدف ‌های مشخصی دارد. جدا از مبحث تبلیغات که برای هر نوع کسب و کاری امروزه لازم و ضروری است، بودجه و هزینه ‌ای برای این کار صرف می ‌شود و برگشت این سرمایه برای مدیران این سازمان ‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. این سازمان ‌ها می توانند بر اساس هزینه و بودجه ‌ای که به تبلیغات اختصاص می ‌دهند، از انواع گوناگون با توجه به نکات انتخاب اندازه تقویم تبلیغاتی یکی از سررسیدها را انتخاب کنند.

در بازار قطع ‌ها و یا اندازه‌ های متفاوتی از تقویم‌ ها مانند: پالتویی، رقعی، وزیری و … وجود دارد. این سررسید ها در ابعاد و اندازه‌ های متنوع وجود دارند؛ اما اینکه کدام یک از این تقویم‌ ها برای شرکت و سازمان مورد نظر مناسب است، دغدغه ‌ای است که بیشتر مدیران با آن مواجه هستند. مدیران شرکت ‌ها و سازمان ‌ها ابتدا باید هدف خود را از تهیه و ارائه این تقویم‌ های تبلیغاتی روشن کنند.

 

اصول انتخاب اندازه تقویم تبلیغاتی

 

نکات انتخاب اندازه تقویم تبلیغاتی باکیفیت

در انتخاب قطع یا ابعاد چاپ تقویم ‌ها از هر نوع که باشد، سلیقه مشتری دارای اهمیت زیادی است. یکی دیگر از نکات انتخاب اندازه تقویم تبلیغاتی داشتن فضای مناسب و کافی برای تبلیغات در این تقویم ‌ها است. پس هرچه اندازه و ابعاد تقویم بزرگ تر باشد، مسلما فضای بیشتری برای طراحی کردن تبلیغات وجود دارد و دردسری برای فرد سفارش دهنده در تبلیغات وجود ندارد.

با توجه به اینکه این تقویم ‌های تبلیغاتی برای هدیه دادن انتخاب می ‌شوند، باید دارای زیبایی هم باشند و فقط به عنوان یک بسته تبلیغاتی در نظر گرفته نشوند. پس زیبایی طرح ‌های انتخابی در این تقویم‌ ها هم مانند انتخاب اندازه و سایز تقویم ‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

این تقویم‌ های تبلیغاتی در هر مکانی مورد استفاده قرار می ‌گیرند، از میزهای درسی گرفته تا منزل و یا درون ماشین و … می ‌توانند تا مدت ‌ها در جلوی دید شما و مخاطبین دیگر قرار بگیرند. کسب و کارهای مختلفی از این تقویم‌ ها استفاده می کنند و اندازه تقویم تبلیغاتی نسبت به استفاده هر کسب و کار و گروه تفاوت دارد. هر گروه طبق نیاز و با توجه به نکات انتخاب اندازه تقویم تبلیغاتی برای اندازه تصمیم گیری می کند.

 

نکات انواع قطع ‌ها یا اندازه تقویم‌ های تبلیغاتی

قطع در طراحی تقویم‌ ها اندازه و ابعاد انتخابی تقویم‌ های شما را نشان می ‌دهد. در کتاب ‌ها، دفترها و وسایلی که مربوط به کاغذ هستند، برای اندازه گیری از واژه قطع استفاده می‌ کنند که دارای انواع متنوعی است. در زمان توجه به نکات انتخاب اندازه تقویم تبلیغاتی باید به جنس این تقویم‌ ها هم توجه ویژه ‌ای کرد. از انواع قطع‌ های تقویم ‌ها عبارت اند از:

 

سررسید اروپایی

اندازه و ابعاد این تقویم برای بیشتر افراد بسیار مناسب است و سررسیدی پرطرفدار و خوش دست بوده و حمل راحت آن مورد توجه است. این تقویم ۲۱ * ۱۳ سانتی متر است و عرض کمتری دارد. برای افرادی که یادداشت ‌های زیادی دارند و باید تقویم همراهشان باشد سررسید اروپایی انتخاب خوبی است.

 

قطع سررسید پالتویی

سررسید پالتویی را می توان گفت از دیگر تقویم‌ ها کوچکتر است و ابعاد و اندازه این سررسید  ۱۷* ۱۰ متر است و به دلیل کوچکی در جیب و کیف جای می ‌گیرد. برای افرادی که همیشه به یک سررسید برای نوشتن احتیاج دارند، مناسب نیست و فضای زیادی برای یادداشت کردن ندارد. این تقویم مناسب شرکت ‌ها و سازمان ‌هایی است که برای هدایای تبلیغاتی به تعداد زیاد سررسید با هزینه کمتر احتیاج دارند.

 

اصول انتخاب تقویم تبلیغاتی

 

سررسید رقعی

سررسید رقعی رایج‌ ترین اندازه و ابعاد در بین تقویم‌ ها را دارا بوده و به دلیل رعایت نکات انتخاب اندازه تقویم تبلیغاتی مناسب به راحتی در کیف جای می گیرد. ابعاد و اندازه آن ۱۴* ۲۱ سانتی متر است و بسیار پرطرف دار و خوش دست بوده و دارای تنوع رنگی و شکل و ظاهر است. این تقویم قیمت مناسب ‌تری نسبت به دیگر سررسیدها دارد.

 

سررسید وزیری

این سررسید دارای اندازه و ابعاد بزرگ ‌تری نسبت به رقعی بوده و بیشتر مناسب مدیران است. این تقویم به صورت روزانه در یک صفحه چاپ می شود و ابعاد این تقویم ۲۴* ۱۷ سانتی ‌متر است. با توجه نکات انتخاب اندازه تقویم تبلیغاتی و کاربردهای آن، ارائه سررسید وزیری به عنوان هدایای تبلیغاتی مدیریتی گزینه مناسبی بوده و به نام تقویم ارگانیزر هم معروف است.

 

سررسید خشتی

به سررسیدهای مربع شکل می گویند که معمولا در کنار یک خودکار و یا تک به عنوان هدیه تبلیغاتی ارائه می ‌شوند. ابعاد این تقویم ۱۹ * ۱۹ یا ۲۲ * ۲۲ سانتی متر است که اندازه پرطرفداری نیست. سازمان و شرکت ‌ها از این نوع تقویم‌ ها برای هدایای تبلیغاتی زیاد استفاده نمی کنند؛ به همین دلیل دارای تنوع رنگی و طرحی زیادی نیست.

 

سررسیدهای جیبی

از کوچک ترین اندازه سررسیدها نوع جیبی آنها هستند که در سایز ۱۸* ۱۶ سانتی متر بوده و به سادگی در کیف، جیب و انواع کت و لباس جای می گیرند. این تقویم دارای برگه ‌های کمتری است که به روش هفتگی در یک برگ چاپ می ‌شود و دارای قیمت پایینی است. برای هدایای تبلیغاتی می توان از انواع خودکار، فلش، جاسوئیچی در کنار آنها برای ارائه کردن به افراد استفاده کرد.

 

کلام پایانی

در زمان سفارش و انتخاب تقویم ‌های تبلیغاتی برای ارائه کردن به عنوان هدایای تبلیغاتی، باید به نکات انتخاب اندازه تقویم تبلیغاتی توجه ویژه ‌ای داشت و نسبت به نیاز مخاطب و بودجه خود اندازه آن را سفارش داد. امروزه به دلیل تنوع زیاد تقویم‌ های تبلیغاتی انتخاب آن نباید کار مشکلی باشد. انتخاب با توجه به سلیقه مشتری یکی از ارکان اصلی به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *