اصولی که در طراحی سررسید تبلیغاتی باید رعایت شود !

نکات طراحی سررسید

برای فروش بهتر سررسید باید نکات طراحی سررسید را رعایت کرد. یکی از بهترین روش های بازاریابی چاپ سر رسید تبلیغاتی میباشد. شما در هر کسب و کاری که فعالیت میکنید، بدون شک رقیب های زیادی دارید. اگر می‌خواهید توجه مشتریان خود را جلب کنید تا از خدمات شما بهره ببرند، سر رسید های تبلیغاتی بهترین گزینه هستند. برای اینکه در بین رقبا دیده شوید بهتر است که از هدایای تبلیغاتی استفاده کنید. هدایای تبلیغاتی به عنوان تبلیغات دائم شناخته می شوند. یعنی مخاطب تان زمانی که از آنها استفاده می کند نوع خدمات شما در ذهنش ماندگار خواهد بود.

 

بهترین انواع سر رسید تبلیغاتی

یکی دیگر از نکاتی که زمان چاپ سر رسید های تبلیغاتی اهمیت زیادی دارد، این است که انواع سر رسید ها را به خوبی بشناسید. سر رسید ها به صورت روز شمار، هفته شمار، ماه شمار یا هفته در دو صفحه طراحی می شوند. بر اساس نوع کاربردی که می خواهید سر رسید داشته باشید، می‌ توانید یکی از انواع آنها را سفارش دهید. زمان سفارش مدل های متفاوت سر رسید تبلیغاتی، باید به نیاز مشتریان خود توجه نمایید این مسئله که می خواهید مشتری از سر رسید چه  کاربردی دریافت کند، اهمیت زیادی دارد.

 

نکات طراحی سر رسید تبلیغاتی

سر رسید های تبلیغاتی از سری هدیه های تبلیغاتی است که بیشتر کسب و کار ها از آن برای تبلیغات خود استفاده می‌ کنند. برای این که بتوانید یک سر رسید بسیار عالی طراحی کنید چند نکته را برای شما توضیح می ‌دهیم.

 

سلیقه مشتری

یکی از مهمترین چیزهایی که در زمان طراحی سر رسید ۱۴۰۳ باید به آن توجه کرد سلیقه مخاطب است. مشتریان باید با توجه به علایق خود سر رسید را انتخاب کنند. سالنامه ها در ابعاد و طرح های مختلفی قابل طراحی هستند. معمولا چاپخانه‌ها با توجه به علایق مشتریان اقدام به طراحی می‌ کنند در زمان سفارش سر رسید باید اجزای آن را به گونه ای انتخاب نماید که رنگ داخل سر رسید و رنگ روی جلد آن یکی باشد تا تاثیر گذاری بیشتری داشته باشد.

هر فردی یک نوع سر رسید را می پسندد و دوست دارد آنرا برای کسب و کار خود سفارش دهد قیمت سر رسید ۱۴۰۳ نسبت به  سال های گذشته کمی بیشتر شده است ولی شما مطابق با سلیقه خود آنرا سفارش دهید. شما باید سر رسیدی را انتخاب کنید که ماندگاری بیشتری داشته باشد و تنها جنبه تبلیغات نداشته باشد. سعی نکنید یک سر رسید بسیار عالی سفارش دهید و به سلیقه مشتریان خود توجه کنید.

 

طراحی سر رسید اختصاصی

سر رسید اختصاصی کاملا با ویژگی ها، اطلاعات و سلیقه مورد نظر سفارش دهنده طراحی و چاپ می شود. بیشتر مدیران مجموعه ها سعی دارند برای سال نو، سالنامه های اختصاصی سفارش دهند، چرا که هزینه آنها در تیراژ بالا بسیار به صرفه خواهد بود هم چنین می توانید آن ها را در قالب ست هدیه مدیریتی به افراد هدیه دهید. سر رسید اختصاصی می تواند یک تقویم باشد و یا قسمتی از آن را پوشش دهد. سر رسید ها در قطعه های متنوعی مانند خشتی، رقعی، اروپایی،  پالتویی، رحلی، وزیری تولید شوند برای سر رسید های اختصاصی می توانید از انواع جلد های متنوع سر رسید در جنس های گوناگون استفاده کنید. روی جلد این سر رسید ها می‌ توان با استفاده از داغ کوب، طلا کوب و یا پلاک تبلیغات را انجام داد.

 

طراحی و چاپ سررسید

 

چاپ لوگو بر روی سر رسید

درج لوگو بر روی سر رسید بسیار اهمیت دارد و از سری نکات بسیار مهم به حساب می آید چون باعث می شود که کسب و کار و برند شما به خوبی به دیگران معرفی شود. در درج لوگو بر روی سر رسید هر چقدر خلاقیت و سلیقه به خرج دهید بیشتر می توانید نظر مشتریان را به خود جذب کنید. شما می توانید لوگو خود را به صورت نقره کوب و یا طلا کوب انتخاب کنید چون با این نوع لوگو ها می توانید نظر افراد را بیشتر جلب نمایید همچنین این نوع لوگو ها زیبایی سر رسید ها را هم چندین برابر می کنند.

 

اطلاعات صفحات داخلی

مقدمه اولین بخش موجود در نکات طراحی سررسید میباشد. در مقدمه می توانید تاریخچه ای از شرکت و مجموعه خود را به طور مختصر برای مخاطب بیان کنید. همچنین از بیان دست آورد ها و پیشبرد های هدف شرکت خود غافل نشوید. در قسمت مقدمه سالنامه می توانید تصاویری گلچین شده و با کیفیت از سازمان و خدمات خود را قرار دهید. راه های ارتباطی مثل ایمیل و آدرس شبکه های اجتماعی خود برای برقراری ارتباط را فراموش نکنید. بخش دوم یک سالنامه به تقویم یا همان تاریخ ها و مناسبت های تاریخی اختصاص دارد. البته می توانید در کنار سررسید خود یک تقویم تبلیغاتی هم تهیه کرده و و به عنوان ست به افراد هدیه دهید.

برای طراحی این قسمت می توانید از لوگوی خود و طراحی مخصوص به شرکت استفاده کنید. در این  بخش حتما از فونت های زیبا و خوانا و رنگ های مناسب استفاده کنید. در این صفحات می توانید لوگو را به صورت واتر مارک نیز قرار دهید. بخش سوم می‌تواند به یادداشت شماره تلفن اختصاص یابد تا افراد شماره تلفن های ضروری را یادداشت کنند. این بخش می تواند به طور کامل حذف شود چرا که به دلیل پیشرفت تکنولوژی این قسمت قابلیت خود را از دست داده است. بخش چهارم که معمولا جایگزین بخش سوم می شود قسمتی برای یادداشت های بسیار مهم است که برای مطالب و ایده ها در نظر گرفته می شود.

 

 طراحی داخلی سررسید

نکات طراحی سررسید باید به گونه ای طراحی شود که جلوه بصری جذابی داشته باشد تا بتواند مخاطب را جذب کند، در ذهن آن ماندگار شود و بتواند کسب و کار شما را در بهترین حالت ممکن به مخاطب معرفی کند. شما باید در هنگام طراحی سر رسید توجه کنید که طراحی سر رسید شما مرتبط با کسب و کار شما باشد.

برای آن که سر رسید شما چشمان مخاطب را اذیت نکند بهتر است از کاغذ های با کیفیت در رنگ های روشن استفاده کنید در سر رسید خود شعار و پیام تبلیغاتی خود را حتما به مخاطب منتقل کنید. از فونت های ساده، خوانا و زیبا استفاده کنید. از لوگوی برند خود حتما در صفحات و روی جلد حتما استفاده کنید. استفاده از تصاویر به کیفیت مربوط به کسب و کار خود را فراموش نکنید تا یک سر رسید لاکچری به مخاطبان خود هدیه دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *