با نکات طراحی صفحات داخلی سررسید آشنا شوید

نکات طراحی صفحات داخلی

طراحی و چاپ سررسیدهای تبیلغاتی

امروزه بیشتر برندها و شرکت ‌های مختلف طبق اهدافی که دارند در موقعیت ‌های خاص به مشتریان و کارمندان خود هدایایی را اهدا می ‌کنند. این هدایا در زمان ‌های مناسبی مانند: عید نوروز، شب یلدا و … تهیه و اهدا می ‌شود. البته انتخاب نوع هدیه تبلیغاتی یکی از چالش ‌ها و دغدغه ‌های بیشتر شرکت ‌ها است؛ زیرا این هدایا در رشد و گسترش کسب و کار موثر بوده و اگر درست انتخاب شوند، میزان فروش و جذب مشتری هم بیشتر می‌ شود. یکی از این هدایا سررسیدها و سالنامه ‌ها هستند که اگر با نکات طراحی صفحات داخلی سررسید آن به خوبی آشنا باشید و از طراحی ‌های بی نظیر و منحصر به فرد استفاده کنید، قطعا در کسب و کارها تاثیر مطلوبی خواهد گذاشت.

 

طراحی سررسید

یکی از نکات و مواردی که موجب جلب توجه و استفاده مکرر مخاطبین از  سررسیدها می ‌شود، طراحی فرم و ظاهر سررسید ها و توجه به نکات طراحی صفحات داخلی سررسید است. بعضی از اوقات طراحی صفحات و دیزاین مناسبت ‌ها و ایام هفته در سررسیدها به اندازه ای بی نظم و ناهماهنگ انجام می شود که در زمان هدیه گرفتن سررسیدها، مخاطب برای استفاده از آن تمایلی نشان نمی ‌دهند. پس طراحی صفحات داخلی این سررسید یا سالنامه ‌ها باید طبق سلیقه و نیاز مشتری انجام شود تا بیشتر مورد توجه قرار گرفته و میزان استفاده از آن بیشتر شود.

طراحی سررسید ها بر اساس یک روزه، پنجشنبه و جمعه به صورت مشترک در یک صفحه انجام می ‌شود و بعضی از سررسیدها هم دو روز را در یک صفحه، یک روزه جمعه در صفحه ‌ای جدا و یک هفته را در یک صفحه طراحی و چاپ می کنند. در این دیزاین برای روزهای سال در صفحه سررسید باید به طوری زیبا و منسجم طراحی شوند و نباید شکل‌ ها و مطالب و دیگر المان ‌ها، صفحه  نوشتاری این سررسیدها را بیشتر اشغال کنند. به جز رعایت نکات طراحی صفحات داخلی سررسید می ‌توان یک طرح زیبا و مناسب برای بدرقه سررسیدهای مورد نظر هم انتخاب کرده و به جلوه و زیبایی سررسیدها اضافه کرد تا بیشتر مورد توجه قرار گرفته و خواهان زیادی داشته باشند.

 

نکات طراحی صفحات داخلی سررسید

 

نکات طراحی صفحات داخلی سررسید

با آشنایی با طراحی صفحات داخلی می ‌توان در طراحی سررسیدها به شکل و فرم‌ های بهتر و مناسب ‌تر اقدام کرد. ابتدا باید با انواع مختلف سررسیدها آشنایی پیدا کرده و این سررسیدهای تبلیغاتی را طبق نکات و موارد گوناگون در مدل ‌های مختلف طراحی کرد. طراحی صفحات داخلی برای تمامی سررسیدها یکسان انجام نمی ‌شود و طبق کاربرد و سلیقه مخاطب قابل تغییر است. نکات طراحی صفحات داخلی سررسید عبارت اند از:

 

اطلاعات داخلی صفحات

مقدمه قسمت ابتدایی هر سررسید بوده و می ‌توان در این قسمت به طور مختصر در مورد مجموعه و برند خود توضیحاتی داد و از هدف شرکت، پیشرفت ‌ها و دستاوردهایی که به دست آورده است هم در آن متذکر شد. در بخش مقدمه و معرفی می ‌توان از تصویرهای انتخاب شده با کیفیت که مربوط به شرکت خود است، استفاده کرد و روش‌ های ارتباط برقرار کردن با شرکت را هم ذکر کرد.

در قسمت دوم سررسید می توان به اتفاق ‌های تاریخی و یا مناسبت ها اشاره کرد که برای طراحی آن می ‌توانید از طرح برند و یا لوگوی شرکت خود استفاده کنید و در قسمت سوم یادداشت و اطلاعاتی در مورد شماره تلفن ‌های ضروری و رزرو تلفن ‌های خاص پرداخت و یا حتی می توان این قسمت را به طور کامل حذف کرد.

 

لت گلاسه در صفحات سررسید

برگه‌ های گلاسه مورد استفاده در سررسید ها چهار رنگ دارد که این برگه ‌ها معمولا در ابتدا و در آخر سررسیدها استفاده می ‌شوند، ولی بیشتر در ابتدای سررسیدها طراحی و چاپ می شوند. در این برگه‌ ها شرکت مورد نظر برند خدمات، محصولات و دیگر اطلاعات خود را درج و معرفی می کنند.

 

چاپ لوگو در صفحات داخلی سررسید

با توجه به نکات طراحی صفحات داخلی سررسید می ‌توان این سررسیدها را شخصی سازی کرده و لوگوی سفارشی را در تمامی صفحات داخلی سررسید چاپ کرد. این موجب می ‌شود مخاطبین در زمان استفاده از سررسید بارها لوگو و برند شرکت را ملاحظه کنند و آگاهی از برند هم بیشتر می ‌شود. برای چاپ این لوگو می ‌توان از مدل ‌های مختلف لیزر، داغی، سیلک و … استفاده کرد.

 

چاپ صفحات داخلی

صفحات داخلی سررسید ها و یا سالنامه ‌ها به صورت ایام هفته و روزشمار در روش ‌های مختلف چاپ می ‌شود. به طور مثال می توان موارد زیر را نام برد:

  • یک روزه جمعه مشترک
  • یک روزه جمعه جداگانه
  • یک هفته در یک صفحه
  • دو روزه و …

هر کدام از این دسته‌ بندی ‌ها در صفحات سررسید طرفداران خود را دارند و می توانند برای افراد خاصی کارایی داشته باشند. زیرا در بعضی از کسب و کارها جمعه هم باید در محل کار حاضر بود؛ پس سررسیدهایی نیاز است که روز جمعه در صفحه جداگانه طراحی شود. برای افرادی مانند مهندسان سررسیدهای مورد استفاده باید برگه ‌های زیادی برای یادداشت داشته باشند و همچنین طراحی سررسید یک هفته در یک صفحه برای آنها طراحی می ‌شود. طبق نکات طراحی صفحات داخلی سررسید هر کدام از سالنامه ‌ها برای کسب و کارهای خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

صفحات داخلی یک سررسید بیشتر دو رنگ و یا حتی تک رنگ به چاپ می ‌رسند. در سررسید اختصاصی طبق سلیقه مشتری از چهار رنگ استفاده می ‌شود. البته به غیر از روز شمار که درج لوگو و برندهای شرکت در صفحات داخلی سررسید امکان دارد و در قسمت تبلیغات هم بسیار تاثیرگذار است.

 

کلام پایانی

سبک طراحی صفحات داخلی در زمان طراحی و چاپ سررسید ها دارای اهمیت زیادی است که باید طبق سلیقه مشتری صورت بگیرد و معمولا به صورت متفاوت طراحی می ‌شوند. حین انجام باید به نکات طراحی صفحات داخلی سررسید توجه کرد. چرا که سررسید یک روزه برای یادداشت برداری نیاز به فضای بیشتری دارد و مدل ‌های ماهانه و هفتگی هم برای نت برداری و یادآوری ‌های محدود مورد استفاده قرار می گیرند. پس انتخاب سررسید باید با دقت به نیازهای افراد و کسب و کارها انجام شود تا بهترین نتیجه به دست بیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *