چه جلدی برای سررسید ارگانایزر مناسب است

سررسید ارگانایزر

چه جلدی برای سررسید ارگانایزر مناسب است ؛در ابتدا می خواستم تعریفی از سررسید داشته باشم و توضیحی درباره انواع آن خدمت شما مخاطبان بدهم.

سررسید، دفترچه یا دفتر یادداشت روزانه است که تاریخ و وقایع مهم سال در آن ثبت شده است و یکی از هدایای تبلیغاتی بسیار پرکاربرد است، که استفاده از آن نفعی دوجانبه، هم برای اعطا کننده و هم هدیه گیرنده محسوب می شود.

در واقع سررسید یا به عبارتی دیگر سالنامه یک دفترچه یادداشت روزانه می باشد و تنها تفاوت کلی آن در صفحات تاریخ دار آن می باشد سالنامه در برگیرنده فهرست مناسب هایی که با توجه به تصمیمات گرفته شده تا یادآوری خاطرات، اتفاقات گذشته زنده نگه داشتن نام استان ها بزرگ و نام آور می باشد در حقیقت در یک سررسید به حقایق و اتفاقات گذشته و حال اشاره کرده و حتی می تواند  یک ابزار برای برنامه ریزی زمان آینده باشد.

سررسید را می توان از منظر دسته بندی تاریخی به چهار دسته سررسید روز شمار، سررسید دو روز شمار، سررسید هفته شمار و سررسید ماه شمار تقسیم کرد.

بر اساس نوع جلد نیز انواع مختلفی از سررسیدها را داریم که می توان به سررسید چرم طبیعی یا سررسید چرم مصنوعی،سررسید سلفونی، سررسید گالینگور، سررسید ترمو و سررسید چرم با چاپ اختصاصی اشاره کرد.

سازمانهای مختلف هر سال سالنامه را چاپ می کنند این مراکز سعی می کنند که اطلاعات کمیاب قابل استفاده سرگرم کننده و مفیدی را جهت کارایی و کاربرد بیش تر در یک سررسید لحاظ کنند یک سالنامه ممکن است به مسائلی یا موضوعات مختلف که شامل اقتصاد، سیاسی، اجتماعی بپردازد و یا تنها فقط به بررسی یک موضوع خاص بپردازد که می شود نام آن سررسید همانند سررسید حافظ که در آن اشعار یا حتی فال حافظ وجود دارد.

سررسید ارگانایزر چیست

اگر یک دانشجو هستید که مطالب زیادی را باید در طول روز یاداشت کنید و به زمانبندی درسی‌تان هم اهمیت می‌دهید هیچ چیز بهتر از یک ارگانایزر برای شما نیست.
شاید به‌خودتان بگویید یک کلاسور کارتان را راه می‌اندازد، اما باید بدانید که کارایی ارگانایزر و دوام آن در مقایسه با کلاسور بسیار زیاد و متفاوت است.

در سررسید ارگانایزر علاوه بر اینکه می‌توانید کاغذهای یادداشتتان را به هر تعدادی که بخواهید، قرار دهید، می‌توانید وسایل شخصی‌تان از قبیل کارت شناسایی و خودکار را نیز جاسازی کنید. همچنین برای اینکه قرارهای درسی یا کاری‌تان فراموش نشود یک بخش تقویم قرار داده شده است. علاوه بر این‌ها یک بخش یادداشت برای سازماندهی کارهای روزانه‌تان اختصاص دارد. بخش دفترچه تلفن هم برای یادداشت کردن تلفن‌های ضروری است که در طول روز به آن نیاز دارید. تمامی این بخش‌ها توسط یک برگه دیوایدر جدا شده‌اند. دیوایدر یک کاغذ با گرماژی بالاتر از گرماژ کاغذهای اورگانایزر است که لبه‌ای بیشتر از سایر کاغذها دارد که حکم تقسیم‌کننده و مجزاکننده بخش‌های مختلف اورگانایزر از همدیگر است. برای برخی از ارگانایزرهای گروه ققنوس جای خودکار نیز در نظر گرفته شده است که کار را برایتان آسان‌تر می‌کند. اگر بخواهیم به ویژگی‌های دیگر ارگانایزر اشاره کنیم، موارد مختلفی را باید در نظر بگیریم.

کاغذ ارگانایزر باید چگونه باشد

اگر بخواهیم در مورد تعداد کاغذهای ارگانایزرها صحبت کنیم، باید بگوییم که می‌توانید به تعداد دلخواه‌تان آن‌ها را در ارگانایزر جا بدهید. پس نگرانی‌ای از این بابت نداشته باشید. همچنین این کاغذها با استفاده از یک قفل کلاسوری حلقه‌ایِ بازشو، کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و به‌راحتی می‌توان آن‌ها را ورق زد.

در آخر می‌توان گفت اگر به وسیله‌ای نیاز دارید که بتوانید تمام یادداشت‌هایتان و لوازم شخصی مثل کارت شناسایی و خودکار را در آن جا دهید و از طرفی کارهای روزانتان را فراموش نکنید و آن‌ها را سازماندهی کنید، ارگانایزر همان چیزی است که به آن نیاز دارید.

چه جلدی برای سررسید ارگانایزر مناسب است

بهترین جلد برای ارگانایزر، ترمو است که قیمت بالاتری نسبت به بقیه‌ی مدل‌ها دارد اما ماندگاری آن بیشتر است. مدل بعدی جلد گالینگور است. جلد گالینگور پوششی از جنس پی وی سی است که بر روی یک لایه کاغذ لَمینت می‌شود. این جنس دارای مقاومت پایین‌تری نسبت به دیگر جنس‌ها است اما به مراتب ارزان‌تر است و تنوع طرح و رنگ خیلی بالایی دارد. یکی دیگر از انواع جلدها، جلد چرم مصنوعی است. جلد چرم مصنوعی بسیار شبیه چرم طبیعی است اما قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به چرم طبیعی دارد. تنوع رنگ این محصول نسبت به چرم طبیعی بسیار بالاتر است.

قطع ارگانایزر چیست

ارگانایزر دراندازه‌های مختلف طراحی می‌شود که اصطلاح به آن قَطع می‌گویند. اگر به لحاظ اندازه بخواهیم یک ارگانایزر را بررسی کنیم، باید بگوییم که از بزرگترین اندازه با نام وزیری در ابعاد ۱۷ * ۲۴ سانتی‌متر شروع می‌شود. قطع وزیری، اروپایی و پالتویی به ترتیب اندازه‌های مختلف ارگانایزر از بزرگ به کوچک هستند. البته باید اشاره کنیم که کوچکترین آن که پالتویی است ابعادی در حدود ۱۲ * ۱۷ سانتی‌متر دارد که به‌راحتی در جیب یا کیف‌تان جا می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *