روبان سررسید چه کاربرد و مزایایی دارد؟

کاربرد روبان سر رسید

کاربرد روبان سررسید چیست؟ از چه جنسی ساخته می شود؟ آیا تنها کاربرد آن مشخص کردن صفحه است؟ شاید روبان سررسید بخشی ساده و حتی کم اهمیت در طراحی سررسید به نظر برسد، اما این گونه نیست. حتی این روبان کوچک و نازک نیز می تواند وسیله ای برای تبلیغات یا معرفی برند شما باشد. ما را در این مقاله وب سایت جوپنزا همراهی کنید تا بیشتر با این روبان کاربردی و زیبا آشنا شوید.

کاربرد روبان سررسید چیست؟

روبان، یک نوار پارچه ای است که برای مشخص کردن صفحه مورد نظر در سررسید از آن استفاده می کنند. کاربرد روبان سر رسید تنها به این مسئله محدود نمی شود. شما می توانید با چاپ نام یا لوگو شرکت این روبان را تبدیل به وسیله ای برای افزایش آگاهی از برند کنید. همچنین، روبان جنبه زیبایی نیز دارد. تار و پود آن ممکن است از مواد مختلفی تهیه شود که هر کدام ویژگی مخصوص به خود را دارند و باعث می شوند تا سررسید زیباتر و شیک تر به نظر برسد. جنس، رنگ و ابعاد روبان قابل انتخاب هستند و شما می توانید اطلاعات برند خود را به صورت سفارشی بر روی آن چاپ کنید. به منظور طراحی و چاپ روبان سررسید با کارشناسان جوپنزا در تماس باشید.

کیفیت روبان سررسید

روبان سررسید نقش مستقیمی بر کیفیت سر رسید نخواهد داشت؛ اما به خودی خود باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. اگر روبان از جنس مرغوبی نباشد و چسب مناسبی برای محکم کردن ابتدا و انتهای آن استفاده نشود، خیلی راحت تار و پود روبان از هم جدا شده و حالتی ناخوشایند ایجاد می کند. بهتر است جنس روبان از مواد مرغوب انتخاب شود. همچنین، در مراحل صحافی و جلد چسبانی، باید روبان به درستی در جای خود قرار گیرد و به چسب جلد آغشته نشود.

کاربرد روبان سر رسید

چاپ لوگو بر روی روبان سررسید

ابعاد و عرض روبان سررسید را می توان انتخاب کرد. بر روی تمامی عرض های تولید شده می توان لوگو یا طرح دلخواه چاپ شود. اگر قصد استفاده شما از سررسید به منظور تبلیغات است، لوگو بهترین انتخاب خواهد بود. در چاپ لوگو بر روبان باید به مسائلی از جمله خوانایی، کیفیت چاپ و تکرار لوگو توجه کرد. اگر عرض روبان بسیار کم باشد، لوگو کوچک دیده خواهد شد. همچنین، بهتر است از دو رنگ ثابت استفاده شود تا ناخوانایی رخ ندهد. به کارگیری چندین رنگ باعث می شود تا کیفیت چاپ نیز کاهش پیدا کند. علاوه بر چاپ، لوگو می تواند در قالب تار و پود روبان بافته شود. این روش هزینه بالایی به همراه دارد و به همین دلیل میان سفارش دهندگان محبوب نیست.

انواع روبان برای سررسید

 روبان در انواع مختلفی تولید می شود که در زیر به اختصار به آنها اشاره ای خواهیم داشت:

  • روبان لمه دوزی شده
  • روبان گلدار
  • روبان گروگرن
  • روبان ساتن یک طرفه یا دو طرفه

نصب پلاک برای روبان سررسید

کاربرد روبان سر رسید به عنوان تبلیغات گزینه ای مناسب است. با به کارگیری پلاک نام شرکت یا لوگو شما همواره در معرض دید خواهد بود. اغلب برای نصب پلاک از روبان بلندی استفاده می کنند تا پلاک بیرون از صفحات سررسید قرار گیرد. مخاطبان مختلف با دیدن آن، نام برند شما را به خاطر خواهند سپرد. هر چند پلاک سر رسید تنها جنبه تبلیغاتی ندارد و شما می توانید آن را به صورت سفارشی برای عزیزان و نزدیکان خود نیز سفارش دهید. برای انتخاب پلاک بهتر است ابتدا نوع، ابعاد و طراحی آن را مشخص کنید.

رنگ بندی های روبان سررسید

روبان سر رسید در رنگ های مختلف و متنوعی تولید می شود. انتخاب رنگ روبان بهتر است با توجه به خوانایی نوشته و همچنین رنگ اصلی سر رسید انتخاب شود. بهتر است رنگ پس زمینه با رنگ لوگو در تضاد باشد تا خوانایی متن شما افزایش پیدا کند. شما می توانید روبانی را انتخاب کنید که رنگی مشابه با رنگ سازمانی کسب و کار شما را داشته باشد. به این ترتیب با قرار دادن لوگو بر روی آن، تداوم کاربری از یک رنگ به وجود می آید و در نتیجه در ذهن مخاطب، آن رنگ و طرح همواره برند شما را تداعی می کند.

رنگ بندی های روبان سررسید

ویژگی های یک روبان سررسید خاص

مجموعه جوپنزا از آخرین تجهیزات در تولید سررسید استفاده می کند و این امکان را فراهم ساخته تا مشتریان بتوانند روبان دلخواه خود را میان صفحات سر رسید قرار دهند. امکان درج لوگو، شعار تبلیغاتی، سال ساخت و بسیار موارد دیگر بر روی روبان امکان پذیر خواهد بود. همچنین، پلاک با مرغوب ترین مواد از طرح لوگوی شما تهیه خواهد شد.

قیمت روبان سفارشی برای سررسید

از آنجایی که کاربرد روبان سر رسید جنبه تبلیغاتی دارد، هزینه آن با توجه به شیوه تبلیغ انتخاب می شود. طراحان ابتدا نیاز و سلیقه شما را در نظر می گیرند و به طراحی روبان خواهند پرداخت. مسئله دیگر میزان بودجه است. انتخاب مواد به میزان بودجه شما وابسته خواهد بود. برای دریافت قیمت چاپ سررسید مانند سررسید اختصاصی  … و چاپ بر روی روبان با کارشناسان ما در تماس باشید.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی روبان سررسید، کاربرد آن و مسائل مهم در طراحی آن پرداختیم. روبان سررسید را می توان به عنوان یک فضای تبلیغاتی شناخت. برای استفاده بهینه از این فضا لازم است تا طراحی آن به شیوه استاندارد انجام شود. برای انجام طراحی و چاپ حرفه ای روبان سررسید با مجموعه جوپنزا در تماس باشید.

سوالات متداول

  • اندازه روبان سررسید چگونه انتخاب می شود؟

اندازه روبان باید با توجه به اندازه سررسید انتخاب شود. اغلب روبان ها دارای طولی در حدود 10 تا 20 سانتی متر هستند.

  • چگونه از روبان سررسید در راستای تبلیغات استفاده کنیم؟

با چاپ لوگو، شعار سازمانی یا به کار گرفتن پلاک می تواند از روبان در راستای افزایش آگهی از برند خود بهره گیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *