کاربرد ست هدیه مدیریتی چیست؟ + مزایا و انواع آن

کاربرد ست هدیه مدیریتی

مزایای ارائه ست هدیه مدیریتی

راهکارها و روش‌ های زیادی برای معرفی برند تجاری و تبلیغات وجود دارد. از روش‌ های پرکاربردی که امروزه از آن استفاده می‌ شود و معمولا تاثیرات مثبتی روی مشتریان و یا مخاطبین می‌ گذارد، ارائه انواع ست مدیریتی است. کاربرد ست هدیه مدیریتی بسیار زیاد و متنوع است. این ست دارای انواع مختلفی با اقلام مختلف و متنوع است که در یک بسته ‌بندی شیک ارائه می ‌شود. حک کردن نام شرکت یا برند تبلیغاتی روی آن بسیار موثر است و راهی برای تشکر و قدردانی از کارمندان و کارکنان یک شرکت محسوب می ‌شود.

 

ست هدیه مدیریتی چیست؟

امروزه تکنیک ‌های تبلیغاتی تغییر و تحول بسیار زیادی پیدا کرده اند و برخی از کسب و کارها، شرکت‌ها و حتی بعضی از اداره‌ ها برای تبلیغ کار و خدمات خود از روش‌ های متنوعی استفاده می ‌کنند. یکی از این روش ‌ها اهدای هدایای تبلیغاتی است. یکی از این هدایا شامل ست مدیریتی است که می‌ تواند از بهترین و موثرترین روش‌ های تبلیغاتی باشد و به مدیران شرکت‌ ها یا افراد مشخص شده خاص ارائه کرد. تاثیرگذاری و کاربرد ست هدیه مدیریتی در تبلیغات می ‌تواند بیشتر از یک کارت ویزیت یا سررسید باشد.

این ست ‌های هدیه مدیریتی پک‌ هایی هستند که شامل ۲ تا ۶ تکه از وسایل یا اقلام اداری مانند: خودکار، کیف پول، جاکارتی، جا سوئیچی، سررسید و … هستند که معمولا در یک جعبه شیک و مناسبی قرار داده می ‌شوند. برخی اوقات داخل کیف ‌های جداگانه قرار می ‌گیرند و به عنوان کالاهای تبلیغاتی ارائه می ‌شوند. می‌ توان روی اقلام یا کیف مورد نظر نام شرکت یا حتی برند را حک کرد.

 

کاربرد ست هدیه مدیریتی

 

کاربرد ست مدیریتی چیست؟

استفاده کردن از انواع ست هدایای تبلیغاتی برای تبلیغ محصولات و حتی خدمات و برای برند سازی انجام می ‌شود که موجب افزایش فروش و بازدهی بیشتر است. این ست‌ ها علاوه بر اینکه دارای ظاهری زیبا و کارایی زیادی هستند، دارای مزایای زیادی هم هستند. از جمله کاربرد ست هدیه مدیریتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ست مدیریتی مخصوص کارمندان

یکی از مفیدترین و موثرترین هدایایی که می ‌شود به کارکنان و کارمندان یک شرکت و سازمان ارائه کرد، ست مدیریتی رومیزی است که معمولا از چرم و یا چوب تشکیل شده است. دارای رنگ‌ ها، ابعاد و طرح ‌های متنوعی است و می ‌توان به راحتی با محیط و محل کار هماهنگ کرد. این ست ‌های مدیریتی از ۵ تا ۱۳ اقلام تشکیل شده که البته تعداد آن بستگی به سفارش فرد سفارش دهنده دارد. انتخاب لوازم مناسب و کاربرد ست هدیه مدیریتی نسبت به فضا، شخص و نسبت به کارایی که روی میز دارد، باید با دقت انجام شود.

 

ست مدیریتی مدیران

یکی دیگر از انواع ست مدیریتی که دارای اقلام و لوازم مرغوب ‌تر با قیمت بیشتر است و مخصوص مدیران و حتی کارمندان ارشد یک سازمان است که برای تشویق و قدردانی از این افراد تهیه می ‌شود. این ست دارای انواع مختلفی مانند: ست مدیریتی الکترونیکی که شامل اسپیکر، پاور بانک، فلش و… است شده و یا ست مدیریتی چرم است که شامل: جاکارتی، کیف پول، کمربند و … می شود.

ست مدیریتی کتب که دارای چند جلد کتاب نفیس مانند: حافظ، بوستان، گلستان و … است نیز یک نمونه است. کاربرد ست هدیه مدیریتی از این قبیل برای کارمندان و مدیران ارشد بسیار زیاد است و البته نوع ارزان ‌تر این هدایای تبلیغاتی هم مانند: روانویس، خودکار، سررسید و … وجود دارد که نسبت به بودجه می ‌توان آنها را تهیه کرد.

 

ست مدیریتی خاص دانش آموزان

همان‌طور که گفته شد کاربرد ست هدیه مدیریتی طبق نیاز افراد انتخاب و تهیه شده و می ‌توان این هدایا را برای برندسازی به بیشتر افراد جامعه طبق نیاز آنها ارائه کرد. ست‌ های هدیه دانش آموزی می ‌تواند به شکل پک‌ های لوازم تحریر که شامل: دفتر، لیوان، پاک کن، جامدادی و … است، باشد و تعداد اقلام در همه این ست‌ ها طبق سفارش و بودجه فرد انجام می ‌گیرد.

 

ست مدیریتی خاص دانش آموزان (کاربرد ست هدیه مدیریتی)

 

دسته ‌بندی انواع ست هدیه مدیریتی

اقلامی که در ست‌ های هدیه مدیریتی وجود دارد، نسبت به مشتری یا مدیری که آن را دریافت می‌ کند با تعداد مشخص تکمیل می‌ شود. یعنی نسبت به فرد هدیه گیرنده باید اقلام این ست‌ ها از ارزش مالی و معنوی مختلفی برخوردار باشد و نمی ‌توان از یک نمونه ست برای مدیران درجه یک و کارمندان استفاده کرد. دسته ‌بندی انواع ست هدیه مدیریتی شامل موارد زیر می شود:

 

ست هدیه عمومی

این ست‌ های مدیریتی عمومی را معمولا به مخاطبین و مشتریان خاص ارائه می‌ کنند و شامل لوازمی مانند: جاکارتی، جاکلیدی، انواع خودکارهای پلاستیکی و فلزی است.

 

ست مدیریتی و کارشناسی

این ست های مدیریتی برای کارمندان و کارشناسان یک سازمان هم ارائه داده می شود که به نوعی قدردانی و تشویق آنها محسوب می ‌شود و دارای اقلامی مانند: کیف پول، سررسید، فلش مموری و … است. کاربرد ست هدیه مدیریتی برای این افراد بسیار مفید بوده و از لوازم مورد استفاده و نیاز آنها تهیه می‌ شود.

 

ست مدیریتی

این ست هدیه مدیریتی مخصوص مدیران بوده و شامل لوازم و اقلامی مانند: فلش مموری، پاور بانک، اسپیکر، هارد و … است. حتی این ست مدیریتی شامل حافظ که از هدایای نفیس محسوب می ‌شود نیز بوده و معمولا به مدیران برتر ارائه می ‌شود.

 

تاثیر قدردانی از کارکنان توسط ست مدیریتی

قدردانی، تشکر و تشویق کارمندان موجب ایجاد اعتماد می ‌شود و بیشتر کارکنان زمانی که مورد قدردانی و تشویق قرار می ‌گیرند، احساس اعتماد افراد در انجام بهتر کارها بیشتر می ‌شود. این اعتماد به شرکت یا سازمان در بین گروه یا تیم در ایجاد یک مکان و محیط کاری سالم، خلاق و فعال کمک می ‌کند.

کاربرد ست هدیه مدیریتی در ایجاد این اعتماد بین کارکنان و کارمندان بسیار موثر است، به شرط این که ست موردنظر دارای اقلام و وسایل کاربردی و مفیدی باشد. تاثیرات ست مدیریتی نسبت به کارمندان شامل موارد زیر است:

 

افزایش روحیه کارمندان

بالا بردن سطح روحیه کارمندان از هدف ‌های مهم ست هدیه مدیریتی است. زمانی که از اقلام ست هدیه مدیریتی طبق نیاز به آنها ارائه می‌ شود، احساس ارزشمندی می‌ کنند و به مسئولیت ‌های خود پایبندتر می ‌شوند.

 

بهبود عملکرد

تشکر و تشویق از کارکنان موجب می ‌شود که آنها عملکردهای بهتری نسبت به وظایفی که دارند، داشته باشند.

 

بهبود عملکرد (کاربرد ست هدیه مدیریتی)

 

تبدیل کارمندان به حامیان برند

کارکنان و کارمندانی که انگیزه زیادی دارند، تجربیات خود را با اطرافیان در میان می‌ گذارند و موجب می‌ شوند، برند دارای حامیان بیشتری باشد. اگر این قدردانی به موقع صورت بگیرد، همین کارمندان از حامیان برند در خارج از محیط کاری می ‌شوند. این کار از مزایا و یک کاربرد ست هدیه مدیریتی محسوب می‌ شود.

 

کلام آخر

ارائه دسته ‌بندی ‌های ست‌ های مدیریتی و انواع مختلف آنها برای کارکنان سازمان ‌ها و شرکت‌ های مختلف بسیار تاثیرگذار و مفید است. از کاربرد ست هدیه مدیریتی در بین کارکنان می‌ توان به ایجاد انگیزه و بالا بردن روحیه آنها اشاره کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *