ویژگی‌های کاغذ سررسید کلاسوری ۶ سوراخ چیست؟

کاغذ سررسید کلاسوری ۶ سوراخ

انسان‌ها همیشه برای ثبت نوشته‌ها و آثار خودشان باهدف انتقال به نسل‌های بعدی دنبال راهکارهای بهتر هستند که این از مهم‌ترین دغدغه‌های انسان‌ها به شمار می‌رفت و همیشه به دنبال راهی برای نوشتن راحت و ثبت آن می‌گشتند. کاغذ از مهم‌ترین ابزار اختراع شده توسط انسان‌ها محسوب می‌شود که باعث شد این ثبت و انتقال اطلاعات و دانش‌ها به‌راحتی صورت بگیرد. امروزه انواع مختلفی از کاغذها مانند کاغذ سررسید کلاسوری ۶ سوراخ و… وجود دارد که هرکدام مخصوص کارهای خاصی  و موارد استفاده‌ای متنوعی دارد.

 

سررسید کلاسوری

سررسید تبلیغاتی دارای انواع مختلف مدل، طرح و اندازه هستند که هرکدام به دلیل نوع جلد و چاپ و… دارای ارزش و اهمیت هستند. سررسید کلاسوری از شیک‌ترین و لوکس‌ترین مدل سررسیدها محسوب می‌شود که به نام ارگانایزر هم شناخته می‌شوند و حتی به آن سررسید کلاسوری یا سالنامه‌ای هم می‌گویند. کاغذهای این سررسید مانند دفتر کلاسور پانچ شده و دارای سوراخ است که از چهارتا ۲۶ و… می‌تواند سوراخ داشته باشد. صحافی این سررسیدها از نوع سررسیدهای نفیس استفاده شده و نحوه تولید آن شبیه سررسیدهای سیمی است.

نکته‌ای که باید در مورد  این سررسیدها توجه کرد، در طراحی این سررسیدها است که باید فاصله بین متن و عطف کمی بیشتر از انواع دیگر سررسیدها باشد تا متن‌های نوشته شده زیر سوراخ‌های پانچ شده نرود. این سررسید کلاسوری در جلدسازی و نوع جلد با دیگر سالنامه‌ها تفاوت دارند و به صورتی تولید می‌شوند که در آن از آستربدرقه استفاده نمی‌شود. قفل‌هایی که در این سررسیدها استفاده می‌شود، دارای کیفیت خوبی است و رضایت مصرف‌کننده‌ها را در بر دارد.

 

ویژگی‌های سررسید کلاسوری

هرکدام از سالنامه و سررسیدهای موجود در بازار ویژگی‌ها و خصوصیات خاصی دارند و کاربردهای آنها با هم تفاوت دارد. کاغذ سررسید کلاسوری ۶ سوراخ برای نوع خاصی از سررسیدها استفاده می‌شود که این سررسیدها از انواع مختلفی از جلدها مانند سلفون، ترمو و چرم تولید می‌شوند. این سررسیدها دارای کاغذهایی هستند که معمولا دارای ۴ تا ۶ سوراخ بوده و قفل آهنی دارند. به این دلیل روی این سررسیدها قفل طراحی می‌شود که به‌راحتی باز و بسته شوند و دانشجویان بتوانند از آن به‌عنوان کلاسور هم استفاده کنند.

زمانی که کاغذهای داخل این کلاسورها تمام می‌شود، باید از کاغذهای سوراخ‌دار یا پانچ شده حاضر در بازار تهیه کنید و جایگزین کاغذهای تمام شده قرار دهید. از این سررسیدها می‌توان به‌عنوان هدیه هم استفاده کرد. زیرا کاغذهای آن به‌راحتی ورق می‌خورد و استفاده از آن راحت‌تر است. استفاده از این سررسید کلاسوری در تبلیغ برندینگ می‌تواند کار هوشمندانه‌ای باشد. به دلیل طول عمر زیادی که این سررسیدها دارند، بیشتر اوقات جلوی چشمان مشتریان قرار می‌گیرند.

 

ویژگی کاغذ سررسید کلاسوری ۶ سوراخ

استفاده‌کردن از کلاسور و کاغذهایی که با آن تناسب داشته باشد و با تعداد سوراخ‌هایی که با آن حلقه‌های کلاسور هماهنگ باشد، بسیار کاربردی است. این کاغذها دارای ویژگی‌هایی هستند که شامل موارد زیر می‌شوند:

 

جنس و نوع کاغذ 

در تولید این کاغذها از کاغذهای اندونزی خط‌دار سفید از نوع ۷۰ گرمی استفاده می‌شود. به دلیل این که در این مقاله در مورد کاغذ سررسید کلاسوری ۶ سوراخ توضیح می‌دهیم، باید گفت که این کالای شش سوراخ پانچ شده معمولا در ۴۰۰ برگ موجود است.

 

۴۰۰ برگ یادداشت

این کاغذ در تعداد ۴۰۰تایی موجود است و محصولی است که بین دانشجویان و دانش‌آموزان بسیار کاربرد دارد. این کاغذ ۶ سوراخ مناسب کلاسورهای ۶ حلقه است. برند این کاغذها از باکیفیت‌ترین برندهای اندونزی به شمار می‌رود.

 

تهیه کاغذ کلاسوری دربسته بندی‌های مختلف

برای اینکه بتوانید در تعداد کمتر از این کاغذها را تهیه کنید، این کاغذها در بسته‌بندی‌های ۱۰۰ تا ۲۰۰ عددی هم در بازار موجود است و برای راحتی بیشتر تهیه آن می‌توان از سایت‌هایی مانند سایت ما جوپنزا هم سفارش داد. دقت کنید در چاپ سررسید کلاسوری به نوع برگه آن دقت کنید که کیفیت مطلوبی داشته باشد.

 

کاغذ سررسید کلاسوری ۶ سوراخ

 

خرید کاغذ کلاسور

زمانی که صحبت از کلاسور به میان می‌آید، ناخودآگاه به یاد دانشجویان و دانش‌آموزان و حتی کارمندان شرکت‌ها می‌افتیم. زیرا این افراد برای اینکه مطالب خود را بایگانی یا دسته‌بندی کنند و کارمندان اسناد و اوراق خود را مرتب کنند، به این نوع دفترهای خاص نیازمند هستند. پس کلاسور نوعی دفتر هم محسوب می‌شود که البته کمی تخصصی‌تر استفاده می‌شود. البته این نوع دفتر برای همه افراد یادانش آموزان کاربردی نیست و باید در زمان خرید آن به کاغذ که از لوازم ضروری محسوب می‌شود هم توجه کرد.

کلاسورها معمولا از جنس پلاستیک، مقوا و چوب بوده که دارای قفل و حلقه‌های کلاسوری هستند. طبق حلقه‌هایی که دارند اگر ۶ عدد باشند از کاغذ سررسید کلاسوری ۶ سوراخ می‌توان در آن استفاده کرد. هر کلاسوری می‌تواند ۱۵۰ تا ۵۰۰ کاغذ سوراخ‌دار را در خود جای دهد. این کلاسورها دارای انواع دفتری و اداری هستند که کاربردهای خاصی دارند. نوع دفتری بیشتر مناسب دانشجویان و دانش‌آموزان است. از مزیت‌های کلاسورهای حلقه‌ای یا دفتری این است که می‌توان کاغذهای آنها را تعویض یا اضافه کرد.

 

کاغذ دفتر کلاسوری

برای تهیه کاغذهای مناسب کلاسوری باید از سایت‌های معتبری که دارای برندهای معروف برای کاغذ هستند، استفاده کرد. دفترهای کلاسوری به دلیل کاربردی‌بودن و قابل‌تغییر و جابه‌جاکردن کاغذهای آن و مدیریت‌کردن میزان و جای کاغذها، بیشتر مناسب دانشجویان و دانش‌آموزان است. در زمان تهیه دفتر کلاسوری توجه به کاغذهای آن بسیار ضروری است. اگر می‌خواهید این دفتر همیشه در منزل یا محل کار یا دانشگاه همراه شما باشد تا بتوانید مطالب مهم را یادداشت‌برداری کنید، از برندهای معروف کاغذ استفاده کنید.

هر بسته کاغذ تحریر دارای ۱۰۰ برگ کاغذ سررسید کلاسوری ۶ سوراخ مطابق با ۶ حلقه کلاسور است و کاغذها ۲۵ سانتی‌متر طول ۵. ۱۸ سانتی‌متر عرض دارند. این کاغذها سفید و خط‌دار هستند و در قسمت بالای آنها برای یادداشت تاریخ مناسب است. همیشه برای نت‌برداری و یادداشت‌کردن، مطالب جدید و مهمی وجود دارد.

زمانی که دفتر شما تمام شد، به‌جای اینکه به فکر خرید دفتری تازه باشید، می‌توانید تعداد زیادی از کاغذ سررسید کلاسوری ۶ سوراخ را تهیه کنید تا در زمان نیاز  بتوانید آن را جایگزین کاغذهای تمام شده کنید. استفاده از این کاغذهای کلاسوری بسیار مقرون‌به‌صرفه و کاربردی است.

 

مزایای استفاده از سررسیدهای کلاسوری

این سررسیدها دارای انواع مختلف و کاربردهای متنوعی هستند از مزایای استفاده از سررسیدهای کلاسوری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. این موارد عبارت‌اند از:

  • قابلیت تعویض کاغذهای داخلی
  • کاربردی‌بودن
  • امکان اضافه‌کردن راحت برگه‌های تبلیغاتی به سررسید

از معایب استفاده از این کالا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. معایب سررسید کلاسوری شامل موارد زیر می‌شوند:

  • کم‌بودن سایزهای قفل در اندازه‌های خاص با تعداد کاغذهای زیاد
  • قیمت بالای آن نسبت به دیگر سررسیدها
  • پروسه تولید جلد این کالاها در سفارش با تعداد زیاد شرکتی بسیار زمان بر و پر دردسر است.

 

کلام پایانی

در این مطلب با کاغذ سررسید کلاسوری ۶ سوراخ آشنا شدید و کاربردهای آن را هم دانستید. پس برای تهیه این کاغذها از برندهای معتبر استفاده کنید تا از کیفیت و مرغوب بودن آن بهره‌مند شوید. در زمان خرید سررسید ها به کاغذ سررسید کلاسوری ۶ سوراخ توجه کنید تا دارای جنس مناسب و مرغوبی باشد که به‌سرعت پاره نشوند. طوری باشند که نوشته‌ها در آن خوانا مشخص شوند و حلقه کلاسورها و قفل آن هم دارای کیفیت و مرغوب باشند. شما عزیزان می توانید انواع دیگر سررسید ها مانند سررسید های اختصاصی ، سررسید وزیری ، سررسید یادداشتی و … را در وبسایت ما مشاهده و خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *