زمان مناسب جهت سفارش سررسید اختصاصی چه موقع میباشد

سررسید اختصاصی

همان طور که قبلا در مقالات گفته شده است چاپ سررسید اختصاصی دارای موارد بسیار خاصی مانند جلد ، کاغذ ، متریال و … مواردی از این دست می باشد که می توانید تا قبل از اعلام رسمی تقویم سال بعد به طراحی آن بپردازید و با شرکت هایی که سفارش سررسید اختصاصی قبول می کنند، وارد مذاکره بشوید.

اگر حجم سفارش سررسید اختصاصی ۱۴۰۰ شما در ابعاد وسیعی می باشد سفارش خودتان را نهایتا تا اواسط دی ماه به ثبت برسانید.

سفارش به موقع باعث می شود قیمت سررسید برای شما ارزان تر محاسبه و جای چانه زنی برای شما بازتر خواهد بود و همچنین به آن کیفیت دلخواه مورد نظر خودتان خواهید رسید.

سررسید اختصاصی سررسیدی است که کاملا با ویژگی ها، مشخصات و طراحی مورد نظر سفارش دهنده تولید می شود. برای همین چنانچه مدل خاصی به عنوان نمونه در اختیار دارید و می خواهید سالنامه خود را مطابق آن تولید کنید، برخی از تولید کنندگان می توانند آنرا به عنوان سررسید اختصاصی برای شما تولید کنند.

ممکن است سفارشات محدود در زمان های پایانی سال به چاپ برسند ولی هرگز ما این توصیه را به شما نمی کنیم زیرا ثبت سفارش در رزوهای پایانی ممکن است بسیاری از مواد اولیه از جمله نوع جلد، کاغذ و مواردی دیگر به اتمام رسیده باشد و شما در انتخاب سالنامه دلخواه خودتان دچار محدودیت هایی بشوید و نتوانید سررسید دلخواه خودتان را به چاپ برسانید و به دلیل تاخیر در ارسال سفارشات خود نتوانید در زمان مقرر سررسید ها را به افراد مورد نظر توزیع کنید.

اگر نتوانید در زمانی که برنامه ریزی کرده اید و یا در تاریخی که به مشتریان قول دادید، سررسید شما آماده نباشد، هیچ فایده ای ندارد و می توان گفت، هزینه ای که پرداخت کرده اید عملا بی ثمر شده است.

طراحی جلد سررسید اختصاصی چگونه صورت میگیرد

طرح جلد سررسید برای تولید کنندگان و برای خریداران  بسیار با اهمیت است. گاهی سفارش دهنده نیاز به سررسیدی دارد که مطابق با خواسته و نظر او طراحی شده باشد.در این حالت طرح جلد به صورت اختصاصی آماده می شود و در مراحل صحافی قرار می گیرد.

چاپ سررسید اختصاصی به این صورت است که تعداد سررسید,جنس کاغذ,جنس جلد,تعداد صفحات سررسید,ابعاد سررسید و تمامی عناصر ساخت و تولید سررسید  طبق سفارش مشتری قابل اجراست.

چاپ سررسید عمومی اما متفاوت است به این صورت که تعداد زیادی سررسید به صورت یک شکل چاپ میشود و  فقط قابلیت تغییر جلد از طریق چاپ به صورت چاپ داغ کوب و یا چاپ طلاکوب و موارد دیگر از قبیل استفاده از پلاک جلد سررسید انجام میگیرد.

چاپ طلاکوب چه نوع چاپی است

نوعی چاپ داغی محسوب می شود با این تفاوت که در چاپ طلاکوب از رنگ های مختلف استفاده می شود. همان طور که در چاپ داغی انتخاب قلم اهمیت بالایی دارد در چاپ طلاکوب هم قلم ریز باعث کاهش کیفیت و وضوح طرح روی جلد می شود البته استفاده از قلم یا تصاویری که فضای بیشتری را برای پر شدن توسط لایه های رنگی دارند نیز مناسب نمی باشند چرا که ممکن است تراکم لایه های رنگی در قسمت هایی از طرح کم شود.بر خلاف چاپ داغی که تنها در سررسیدهای اختصاصی چرم کاربرد دارد از چاپ طلاکوب می توان در سررسید اختصاصی باسلفون، سررسید اختصاصی با جلدچرم و سالنامه اختصاصی با جلد ترمواستفاده کرد.

در چاپ طلاکوب مانند چاپ داغی ابتدا کلیشه ی هر طرح آماده شده و بر روی جلد سررسید حک می شود سپس توسط لایه های رنگی برجستگی ها و فرورفتگی های ایجاد شده پر می شوند.
در این حالت، نام، لوگو و اطلاعاتی که مورد تایید سفارش دهنده سالنامه اختصاصی است، بر روی جلد سررسید هایی که از قبل از آماده شده اند (سررسید عمومی) چاپ می شوند.برای چاپ روی جلد راه های متفاوتی وجود دارد. رایجترین آنها چاپ داغی، طلاکوب، سیلک است که استفاده از هر کدام به نوع جلد سررسید انتخاب شده وابسته است.

چاپ سررسید اختصاصی چگونه صورت میگیرد

موارد زیر شامل تولید اختصاصی می باشد.

  • ابعاد اختصاصی : چنانچه سالنامه مورد نظر شما دارای قطعی خاص ( به غیر از موارد معمول ) است.
  • جلد اختصاصی : چنانچه برای جلد سررسید خود پارچه یا متریالی خاص در نظر دارید.
  • طراحی صفحات اختصاصی : چنانچه تمایل دارید فرمت صفحات بطور جداگانه برای شما طراحی شود.
  • رنگ چاپ اختصاصی : چنانچه تمایل داشته باشید رنگ چاپ المان های تاریخ و نوشته های داخل سالنامه را تغییر دهید.
  • کاغذ اختصاصی : چنانچه تمایل دارید گرماژ کاغذ داخلی را تغییر داده و یا از کاغذی خاص برای آستر بدرقه سررسید خود استفاده نمایید.

معایب عدم سفارش سررسید در زمان مناسب کدامند

موارد دیگری از قبیل تاخیر در تحویل گرفتن سفارش به دلیل محدودیت زمانی، عدم انجام صحیح تمام درخواست ها و نپرداختن به جزئیات سفارش به دلیل کمبود وقت، از عواقب عدم سفارش سررسید در زمان مناسب می باشد.

محدودیت در انتخاب متریال های چاپ سررسید اختصاصی همچون انتخاب جلد و درج نوشته های خاص و موارد دیگر از این قبیل، ممکن است به خریدار یکسری موارد خاص مثل افزایش قیمت سررسید تحمیل کند.

انواع سررسید و چاپ سررسید اختصاصی

سررسید یا سالنامه کتاب یا جدولی است حاوی یک تقویم سال ، همراه با اطلاعاتی که به صورت پیوست در ابتدا یا انتهای سررسید قرار میگیرد. به بیان دیگر سررسید یا سالنامه همان دفترچه یادداشت روزانه است که هر صفحه از آن دارای تاریخ می باشد.

سالنامه می‌تواند شامل فهرست مناسبت‌هایی باشد که بنا به تصمیماتی اتخاذ شده‌اند تا یاد و خاطرهٔ حوادث، اتفاقات یا انسان‌های نام‌آور را زنده نگه‌دارند در واقع در سررسید به حقایق مختلف در مورد دستاوردهای گذشته و حال اشاره شده است.

در قدیم سالنامه ها معمولا شامل اطلاعات کشاورزی بوده اند اما سالنامه های مدرن اغلب حاوی اطلاعات آماری و اطلاعات عمومی می باشند. سالنامه ها هر سال توسط سازمان های مختلف چاپ می شوند.

مراکز چاپ سررسید افرا گرافیک سعی می کنند اطلاعات مفید یا سرگرم کننده ای را برای سودمندی بهتر در سررسید ها قرار دهند.

به خاطر کاربردی بودن سررسید و عمر طولانی آن (حداقل یکسال ) می تواند به عنوان یک محصول تبلیغاتی بسیار سودمند مورد استفاده قرار گیرید.

سررسید را می توان بر اساس سررسید عمومی یا سررسید اختصاصی بودن آن، اطلاعات صفحات داخلی ، نوع جلد ، نوع صحافی و حتی سایز سررسید طبقه بندی کرد.

نکته مهم که خیلی ها اشتباه میکنند

سررسید اختصاصی با سفارشی متفاوت است. مواردی همچون حک لوگو روی جلد، چاپ لوگو در صفحات، اضافه کردن لت گلاسه، چاپ روی آستر بدرقه ، اضافه کردن اوراق اضافه و . . . روی مدل ارائه شده توسط تولید کننده ، سفارشی سازی سررسید محسوب می گردد.

تولید سررسید با ویژگی های کاملا اختصاصی مورد نظر سفارش دهنده، تولید اختصاصی محسوب می گردد.

سررسید اختصاصی به دلیل فضای گسترده تبلیغات همواره یکی از پرطرفدارترین هدایای تبلیغاتی محسوب می شود که مدت طولانی  در دست کاربر است و بیزینس شما را دست به دست تبلیغ می کند.

شما میتوانید تبلیغات خود را در سر تا سر جلد و به صورت صفحاتی در ابتدا، انتها و یا بین سررسید قرار دهید.

یکی دیگر از مزایای سررسید اختصاصی برندسازی در تمام صفحات سالنامه است که بسیار مقرون به صرفه می باشد. شما می توانید لوگو یا آدرس و تلفن تان را در تمامی صفحات سررسید چاپ نمایید که در این صورت حتی با یک برگ ازسررسید تبلیغات شما انتشار می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *