معرفی انواع سالنامه تبلیغاتی و کاربرد آنها در کسب و کارها

معرفی انواع سالنامه تبلیغاتی

معرفی انواع سالنامه تبلیغاتی، موضوعی مهم برای استفاده از این محصول به عنوان هدیه‌ای موثر در تبلیغات است اما به جز تکنیک‌ها و در نظر داشتن آن‌ها، انتخاب بهترین نوع سررسید هم تاثیر زیادی در جذب مخاطبان دارد. سررسیدها هم مانند دیگر کالاها انواع مختلفی دارند که از نظر ویژگی‌ها، شکل ظاهری، اندازه و حتی کاربرد متفاوت هستند. بهترین انواع سررسید برای جذب مخاطبان موارد زیر هستند.

۱. سررسید وزیری چیست ؟

سررسید وزیری یکی از انواع مناسب سررسیدها به عنوان کالا و هدیه تبلیغاتی است. این محصول در ابعاد 24*17 سانتی‌متر آماده می‌شود و مناسب هدیه تبلیغاتی برای مدیران یا هدیه به کارمندان است. این نوع از سررسیدهای تبلیغاتی سایز نسبتا بزرگی دارد اما فضای یادداشت در آن‌ها مناسب است. سررسیدهای وزیری معمولا با استفاده از چرم طبیعی، چرم مصنوعی، جیر یا گالینگور جلد می‌شوند. برای زیبایی بیشتر سررسید وزیری معمولا نام برند یا مجموعه‌ای که سررسید توسط آن چاپ شده، ابتدا روی یک پلاک فلزی درج و پلاک به سررسید متصل می‌شود.

۲. آشنایی با سررسید رقعی

سررسید رقعی از دیگر سررسید هایی است که به عنوان هدیه تبلیغاتی می‌توان از آن استفاده کرد. این سررسید در ابعاد 20.5*14 به چاپ می‌رسد و از لحاظ کاربرد مشابه سررسید وزیری است. سررسید رقعی اندازه کوچک‌تری نسبت به سررسید وزیری دارد، به همین دلیل محصولی کاربردی‌تر و انتخابی مناسب‌تر برای هدیه تبلیغاتی است. طراحی جلد این سررسید هم معمولا با چرم، سلفون یا گالینگور انجام می‌شود.

۳. معرفی سررسید رحلی

بزرگ‌ترین نوع سررسیدها، سررسید رحلی است. این سررسید با ابعاد 24*34 و 21*29 صرفا برای هدیه به مدیران آماده می‌شود و معمولا در طراحی جلد آن از متریال گران قیمت مانند ترمو یا چرم طبیعی استفاده می‌شود. سررسید رحلی از نظر قیمت گران‌تر از دیگر انواع سررسیدها است و بیشتر در آماده‌سازی ست‌های مخصوص مدیریت کاربرد دارد.

۴. سررسید جیبی یا پالتویی چیست؟

کوچک ترین نوع سررسیدها، سررسید جیبی است که با ابعاد 10*15 یا 10.5*14.8 آماده می‌شود. سررسید جیبی به دلیل اندازه مناسب قابل حمل است و برای همه افراد با هر شرایطی کاربردی است. البته بهتر است این سررسید را در کنار سررسیدهای دیگر مانند رقعی آماده کرد و به مشتریان هدیه داد.

۵. معرفی سررسید خشتی

یکی از خاص‌ترین انواع سررسیدها، سررسید خشتی است که برخلاف شکل رایج مستطیلی سررسیدهای دیگر، به شکل مربع طراحی می‌شود. سررسید خشتی در ابعاد 16 ،17 و 21 طراحی می‌شود و استفاده از آن در ست هدایای تبلیغاتی، در ماندگار کردن هدایا در ذهن مشتری تاثیر زیادی دارد. در میان انواع معرفی شده، سررسید خشتی به دلیل ظاهر خاص و متفاوت، بیشترین تاثیر را در جذب مخاطبان دارد.

نتیجه گیری 

جذب مخاطب با سالنامه تبلیغاتی شاید دور از انتظار باشد اما اصلا سخت نیست و با رعایت چند اصل ساده می‌توان سررسیدی طراحی کرد که تاثیری مثبت در ذهن مخاطبان داشته باشد. هم چنین شما می توانید با انتخاب سررسید به عنوان آیتم اصلی یک ست هدیه مدیریتی ، پک هدیه ای جذاب را به افراد ارائه دهید. در این مطلب از جوپنزا تلاش کردیم تا مهم‌ترین اصول در این زمینه را عنوان کنیم و راهکارهایی که به چاپ بهترین سررسید تبلیغاتی و آماده‌سازی هدیه‌ای کاربردی برای مجموعه کمک می‌کنند را توضیح دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سررسیدهای تبلیغاتی، نحوه آماده‌سازی آن‌ها و سفارش چاپ می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی که در سایت وجود دارند با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

سوالات متداول معرفی انواع سالنامه تبلیغاتی

۱. جذب مخاطب با سالنامه تبلیغاتی چگونه امکان‌پذیر است؟

کاربردی بودن سررسید و قابل استفاده بودن آن برای همه مخاطبان موجب می‌شود که با رعایت چند تکنیک ساده، این محصول تاثیر زیادی در جذب مخاطبان داشته باشد.

۲. تکنیک‌های موثر در جذب مخاطبان با سالنامه تبلیغاتی کدامند؟

درج نام تجاری در تمام صفحات، استفاده از تصویری منحصر به فرد، انتخاب جنسی مرغوب برای جلد و کاغذ و در نظر گرفتن سلیقه همه مخاطبان برای آماده‌سازی سررسید از تکنیک‌های موثر برای طراحی سررسیدی جذاب برای مخاطبان هستند.

۳. در انتخاب جنس جلد و کاغذ سالنامه باید به چه موضوعی دقت کرد؟

جنس جلد و کاغذ سررسید باید به گونه‌ای باشد که حداقل در یک سال استفاده آسیبی نبیند و ورقه‌های سررسید از هم باز نشوند.

۴. چه جزئیاتی طراحی سالنامه ها را کاربردی‌تر می‌کنند؟

اختصاص دادن یک کش یا آهنربا برای باز و بسته کردن سررسید، در نظر گرفتن فضایی برای خودکار روی جلد یا محلی برای کارت بانکی از جزئیاتی هستند که طراحی سررسیدهای تبلیغاتی را کاربردی‌تر می‌کنند.

۵. کدام نوع از سالنامه موثر در جذب مخاطبان برای مدیران مناسب هستند؟

سررسید رحلی به دلیل ابعاد بزرگ و طراحی با متریال گرانقیمت گزینه‌ای مناسب برای هدایای تبلیغاتی مدیران است.

۶. جذاب‌ترین نوع سالنامه های تبلیغاتی برای مخاطبان کدامند؟

سررسید خشتی به دلیل شکل مربعی و ظاهری متفاوت با دیگر سررسیدها گزینه‌ای جذاب‌تر و ماندگارتر به عنوان هدیه تبلیغاتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *