معرفی سررسید طرح چرم و نقش آن در برندینگ کسب و کارها

معرفی سررسید طرح چرم

برای اینکه به معرفی سررسید طرح چرم بپردازیم و در ارتباط با نقش آن در برندینگ کسب و کارها صحبت کنیم لازم است در ابتدا در ارتباط با سررسید بدانیم که سالنامه به صورت کلی به چه چیزی می گویند و چرا سررسیدهای چرم انقدر بین انواع سررسید محبوب هستند. و در نهایت به عنوان هدایای تبلیغاتی چه تاثیرگذاری در بازدهی دارند.

معرفی سررسید

حتما همه‌ی ما در طول زندگی خود با سررسید مواجه شدیم. حالا یا خودمان از مغازه یا فروشگاه خرید کرده ایم  یا از دوستانمان یا فامیل یا همکارانمان سررسیدی هدیه گرفتیم. این سررسیدها را در طول کار یا زندگی شخصی استفاده کردیم. ابزاری بسیار مهم و کاربردی که در بین تمام افراد نیز بسیار محبوب می باشد. اما اگر بخواهیم توضیح دهیم که سررسید چیست باید بگوییم که سررسید دفتر یادداشتی است که در آن تاریخ و وقایع  و رویدادهای مهم نیز وجود دارد. سررسید و سالنامه تقریبا کاربردی یکسان با هم دارند و فقط در اسم با هم متفاوت هستند. در سررسید ها فضای خالی ای برای نوشتن وجود دارد و در کنار آن تاریخ روز و وقایع و رویدادهای مهم نیز می آید. بخاطر همین موضوع افراد برای کاربردهای متفاوت از سررسید استفاده می کنند. بعضی از افراد برای خاطره نویسی بعضی ها برای انجام کارهای روزانه خود و برنامه ریزی و بعضی دیگر برخی امور کاری خود مانند حسابداری را به وسیله‌‌ی سررسید انجام می دهند. در نتیجه سررسید برای تمام افراد یک جامعه در سن های مختلف مناسب و کاربردی می باشد. سررسید و سالنامه همچنین جز محبوب ترین محصولات در هدایای تبلیغاتی نیز محسوب می شوند. همانطور که در پاراگراف بالا توضیح داده شد عموما سررسیدها را افراد و سازمان های مختلف به ما هدیه می دهند چرا که جز سبد هدایای تبلیغاتی آن ها محسوب می شود و با استفاده از آن برندینگ و بازدهی کسب و کار خود را بالا می برند.

معرفی انواع سررسید

سررسید دسته بندی های مختلفی دارد بعضی اوقات به لحاظ تاریخی دسته بندی می شود بعضی اوقات به لحاظ قطع و بعضی اوقات با توجه به جلد خود دسته بندی می شود. در این مقاله با توجه به اینکه می خواهیم در ارتباط با سررسید طرح چرم مانند چاپ سالنامه وزیری توضیحات بیشتری ارائه دهیم به دسته بندی سررسید بر اساس جلد می پردازیم. سررسید ها بر اساس جلد به این چند دسته تقسیم می شوند.

1- سررسید با طرح چرم طبیعی و مصنوعی

2- سررسید با روکش سلفونی( مات یا براق)

3- سررسید با جلد گالینگور

4- سررسید با جلد ترمو

باید در نظر داشته باشیم که سررسید بر حسب نیاز مشتری دسته بندی های مختلفی به لحاظ سایز دارد. و اندازه های مختلفی دارد. سررسیدهای کوچک تر مانند سررسید پالتویی فضای کمتری برای نوشتن دارند و بیشتر مناسب برنامه ریزی می باشند در حالی که سررسیدهایی مانند سررسید وزیری سایز بزرگ تری دارند و برای نوشتن بسیار مناسب می باشند. بعضی از سررسید ها به خوش دست بودن معروف هستند و سایز متفاوت آن ها باعث جذابیت بیشتر این نوع سررسید ها شده است مانند سررسید وزیری. هر کدام از سررسید ها در سایزهای مختلف می توانند با توجه به تقسیم بندی جلد که در بالا توضیح دادیم نیز جلدهای متفاوتی داشته باشند و هیچ محدودیتی در انتخاب جلد وجود ندارد. مثلا می توان سررسیدی وزیری با جلد گالینگور یا چرمی یا ترمو داشت که با توجه به سلیقه و سفارش مشتری تولید می شود.

معرفی سررسید طرح چرم

برای معرفی سررسید چرم لازم نیست تعریف جدیدی داشته باشیم. با توجه به توضیحاتی که در پاراگراف بالا داده شد سررسید چرم مانند تمام سررسیدهای دیگر است، تنها تفاوت آن این است که جلد آن چرم می باشد. که خود آن به دو دسته تقسیم می شود

– سررسید با طرح چرم طبیعی

– سررسید با طرح چرم مصنوعی

هر کدام از این انواع مختلف طرح چرم طبیعی و مصنوعی کیفیت های متفاوتی دارند. از کیفیت عالی تا کیفیت بسیار پایین.

در واقع در ساخت جلد سررسید از روکشی چرمی استفاده می شود. بسیاری از افراد در بین انواع سالنامه ، سررسیدی را ترجیح می دهند که جلد آن چرمی باشد و در بین مخاطبان این نوع سررسید بسیار محبوب است. چرم استفاده شده در روی جلد سررسید همچنین می تواند در رنگ های مختلف و طراحی های مختلف نیز سفارش داده شود و این مساله نیز سررسید با طرح چرم را بسیار جذاب می کند. در بین سررسید با چرم طبیعی و چرم مصنوعی نیز سررسید با طرح چرم مصنوعی پر فروش تر است و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.به این دلایل که

– هزینه چرم مصنوعی از چرم طبیعی کمتر است.

– به لحاظ زیبایی و کیفیت نیز تقریبا یکسان هستند. چرا که می توان از چرم مصنوعی از برند خوبی استفاده کرد که در واقع ماندگاری و کیفیت آن مشابه با چرم طبیعی باشد و به لحاظ قیمتی نیز به صرفه تر باشد.

سررسید با طرح چرم محصولی است که لوکس و کلاسیک است و عموما مخاطبانی علاقه مند به این نوع سررسید هستند که دارای روحیاتی مشابه باشند. افرادی که به عنوان کارمند یا مدیر مجموعه هستند و در کل در رده سنی بین 30 -60 سال با این سررسید احساس خوبی خواهند داشت. کلا محصولاتی که با چرم تولید می شوند عموما لوکس و نسبتا گران قیمت هستند و بخاطر همین مساله هدیه دادن سررسیدی با طرح چرم می تواند افراد را در خانواده یا محل کار یا دوستانمان را خوشحال کند.

نقش سررسید چرم در برندینگ کسب و کارها:

امروزه تبلیغات یکی از ابزارهای مهم برای موفقیت، فروش و برندسازی سازمان ها و شرکت ها می باشد. در بین راه ها و مدل های مختلف تبلیغات سازمان ها از یکی از مهم ترین ابزارهای تبلیغاتی برای گسترش برند خود و فروش بیشتر استفاده می کنند و این روش هدایای تبلیغاتی است. برای اینکه بهتر بتوانیم نقش سررسید را در برندینگ کسب و کارها متوجه بشیم باید در ابتدا بدانیم که هدایای تبلیغاتی چیست چرا که پس از معرفی سالنامه طرح چرم مانند سررسید اروپایی این محصول یکی از محبوب ترین محصولات تبلیغاتی محسوب می شود که در استراتژی تبلیغات تاثیرات بسیار زیادی دارد و خیلی از سازمان ها و ارگان های مختلف از این محصول به عنوان محصولی تبلیغاتی استفاده می کنند.

سررسید طرح چرم به عنوان هدیه ای تبلیغاتی:

هدایای تبلیغاتی یکی از ترفندها و استراتژی های تبلیغاتی سازمان ها محسوب می شود. آن ها از محصولات مختلفی که کاربردی هستند استفاده می کنند تا نام و معرفی خدمات و محصولات خود را به افراد بیشتری بشناسانند. محصولاتی مانند:

– ماگ تبلیغاتی

– سررسید یا سالنامه

– خودکار یا روان نویس

– فلش تبلیغاتی

– هارد دیسک تبلیغاتی

و خیلی محصولات دیگر می توانند در سبد هدایای تبلیغاتی قرار بگیرند. این محصولات به همراه لوگو نام برند و برخی اوقات  اطلاعاتی از خود سازمان یا خدمات و محصولاتش روی هدایای تبلیغای به مشتری و مخاطب هدیه داده می شود. یکی از مرسوم ترین و کاربردی محصولات تبلیغاتی که به عنوان هدایای تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد سررسید تبلیغاتی است. این محصول به واسطه کاربردی بودن و مصرف هر روزه‌ی آن توسط مخاطب و مشتری محصولی بسیار مناسب برای تبلیغات می باشد. سررسید تبلیغاتی از قدیم در سبد هدایای تبلیغاتی سازمان ها قرار می گرفته است و الان نیز تقریبا هر سازمان و شرکتی با هر ابعادی سررسید تبلیغاتی با طرح مختص خود را دارد. حال سررسیدی با طرح چرم می تواند به عنوان هدیه‌ی تبلیغاتی لوکس و جذاب در سبد هدایای تبلیغاتی قرار بگیرد. در سبد هدایای تبلیغاتی محصولات مختلفی قرار می گیرد از خودکارهایی به قیمت پنج هزار تومن تا محصولات نفیسی مانند صنایع دستی تبلیغاتی. استفاده از هدایای تبلیغاتی باید مطابق با استراتژی های هدفمند و شناخت مشتری و مخاطب صورت بگیرد. در نتیجه با شناخت مخاطب می توان هدیه ای تبلیغاتی مناسب برای او در نظر گرفت. سررسید طرح چرم هدیه ای لوکس محسوب می شود که می توان با هوشمندی و استراتژی مناسب آن را به افراد مناسب هدیه داد.

تاثیر سررسید طرح چرم در تبلیغات کسب و کارها:

تاثیر سررسید طرح چرم مانند تمام هدایای لوکس و جذاب و خلاقانه می باشد. این هدیه می تواند بخاطر کیفیت و زیبایی خود مخاطب و مشتری را تحت تاثیر قرار دهد و ارتباط او را با سازمان نزدیک تر کند. هدیه ای لوکس و با کیفیت در تبلیغات که در ناخودآگاه مخاطب و مشتری تاثیر می گذارد و باعث می شود که احساسی که از هدیه‌ی تبلیغاتی دریافت کرده است را با سازمان گره بزند یعنی آن کیفیت و لوکسی را در سازمان هم ببیند. هدیه تبلیغاتی ارزشمندی مانند سررسید طرح چرم و تقویم رومیزی بازدهی کسب و کار را هم در برندسازی و هم در فروش سازمان بالا می برد. از این جهت هدایای تبلیغاتی لوکس مانند انواع ست مدیریتی تاثیر بسیار زیادی دارند که این نوع هدایا هر چقدر هم که لوکس و گران باشند، همچنان از خیلی از روش های تبلیغاتی دیگر مثل تبلیغات محیطی مانند بیلبورد هزینه کمتری برای سازمان ایجاد می کنند و در عین حال بخاطر رابطه‌ی مستقیمی که با مخاطب ایجاد می کنند و به لحاظ احساسی او را به سازمان نزدیک می کنند تاثیر بسیار بیشتری نیز در بازدهی دارند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *