آشنایی با کاربرد تقویم دیواری یادداشتی در تبلیغات

کاربرد تقویم دیواری یادداشتی در تبلیغات

هر فرد و مدیری از روشی و متدی برای تبلیغات کسب و کار خود استفاده می کند. اما مختصصان بازاریابی و تبلیغات بر این باورند که هر تبلیغی موثر است که با کمترین هزینه بیشترین بازدهی و رشد را برای کسب و کار به ارمغان داشته باشد. یکی از روش هایی که این افراد به صاحبان کسب و کار ها به شدت پیشنهاد می کنند، استفاده از هدایای تبلیغاتی می باشد.در این مقاله درباره ی یکی از این هدایای تبلیغاتی یعنی تقویم دیواری یادداشتی، مزایای و معایب آن و همچنین کاربرد تقویم دیواری یادداشتی با شما صحبت کرده ایم تا بتوانید با این هدیه نیز آشنا شده و از آن برای تبلیغات کسب و کار خود استفاده نمایید. پس ما را تا پایان این مقاله همراهی نمایید.

تقویم دیواری یادداشتی چیست؟

تقویم های دیواری یادداشتی تقویم های تبلیغاتی هستند که معمولاً هر ماه از سال را بر روی یک صفحه به چاپ می رسانند. لازم به ذکر است که تفاوت تقویم های دیواری یادداشتی با تقویم های دیواری دیگر در این است که در زمان طراحی این نوع تقویم ها برای هر روز مکانی کوچک برای یادداشت متن های کوتاه در نظر می گیرند. توجه داشته باشید که مکان یادداشت این نوع تقویم های دیواری بزرگ نیست و نمی توانید متن های بلند و یا چک لیست با موارد زیاد در این نوع تقویم های دیواری یادداشت نمایید.

همان گونه که می دانید هر محصولی که به عنوان هدیه ای تبلیغاتی انتخاب می شود به طبع، مزایا و معایبی خواهد داشت و چاپ تقویم دیواری نیز از این قائده مستثنا نخواهد بود. پس ما در این بخش تصمیم گرفتیم تا درباره مزایا و معایب تقویم دیواری یادداشتی با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

مزایای تقویم دیواری یادداشتی:

 • به عنوان هدیه ای قیمت مناسب تبلیغاتی محسوب می شوند: تقویم های دیواری یاداشتی معمولاً به عنوان هدایای مقرون به صرفه تبلیغاتی محسوب می شوند مگر این که در زمان طراحی و انتخاب جزئیات تفاوت قیمت زیادی پیدا کنند.
 • قابلیت به چاپ رساندن با انواع روش های موجود در بازار: روش های چاپ زیادی در بازار ایران برای به چاپ رساندن تقویم های دیواری یادداشتی وجود دارد و شما نیز می توانید با توجه به میزان طراحی، میزان تیراژ زیر چاپ و تناز های رنگی استفاده شده در طراحی، مناسب ترین این روش ها را انتخاب نمایید.
 • قابلیت طراحی های متنوع: بسیاری از هدایای تبلیغاتی قابلیت طراحی های متنوع را ندارند و باید به صورت کلاسیک و شکل قدیمی آن ها از این موارد استفاده نمایید. اما تقویم های دیواری یادداشتی قابلیت اجرای طرح های جالب و جدید را دارند.
 • کاربرد بالای تقویم های دیواری یادداشتی: کاربرد تقویم دیواری یادداشتی بسیار بالا می باشد و این موضوضع یکی از دلایل محبوبیت و معروفیت این مدل از تقویم های دیواری در بین سفارش دهندگان می باشد. البته ما در بخش بعدی به طور کامل درباره کاربرد تقویم دیواری یادداشتی با شما عزیزان صحبت خواهیم کرد.
 • قابلیت تبلیغات بالا و موثر برای شما: در زمان طراحی و چاپ تقویم اختصاصی خود می توانید از نام لوگوی برند خود استفاده کنید. این کار باعث تبلیغات و رشد بیشتر کسب و کار شما می شود.
 • قابل استفاده برای انواع کسب و کار ها: تعدادی از هدایای تبلیغاتی هستند که می توان برای هر کسب و کاری از آن ها استفاده کرد، که یکی از آن هدایا، تقویم های دیواری یادداشتی می باشد. البته توجه داشته باشید که هر کسب و کاری باید تقویم دواریی یادداشتی مخصوص خود را طراحی کند اما بیس همه ی این تقویم ها یک مدل می باشد.

 

معایب تقویم های دیواری یادداشتی:

 • بسیاری از افراد از تقویم رومیزی را به  دیواری ترجیح می دهند. به همین دلیل تقویم های دیواری یادداشتی طرفداران کمتری نسبت به تقویم های رومیزی دارند.
 • مکان یادداشت بسیار کمتری نسبت به تقویم های دفتری (سررسید های تبلیغاتی) دارند، به همین دلیل شاید بسیاری از افراد سررسید را به تقویم های دواری یادداشتی ترجیح دهند.
 • بسیاری از افراد هدایای تبلیغاتی جدید را به هدایای تبلیغاتی کلاسیک ترجیح می دهند و تقویم های دیواری نیز به طور کل به عنوان هدایای کلاسیک محسوب می شوند.

 

کاربرد تقویم دیواری یادداشتی در تبلیغات با توجه به انواع کسب و کار ها:

در این بخش شما با کاربرد تقویم های دیواری برای افراد مختلف که شغل ها و یا سلایق متفاوتی دارند آشنا خواهید شد.

 • کارمندان شرکت ها: کارمندان همیشه به تقویمی احتیاج دارند، و شما با هدیه دادن تقویم های دیواری یادداشتی به این افراد می توانید تبلیغاتی موثر برای کسب و کار خود داشته باشید.
 • افراد کادر درمان به خصوص پزشکان و جراحان: پزشکان به دلیل نوبت هایی برای عمل و ویزیت به مراجعین و بیمار های خود می دهند نیاز دارند تا این موارد را درون تقویمی یادداشت کنند، که این تقویم می تواند تقویم دیواری یادداشتی شما باشد.
 • مدیران و صاحبان کسب و کار ها: مدیران و صاحبان شرکت ها و کسب و کار ها به دلیل حجم کاری و تعداد جلسات بالا نیازمند به تقویمی برای یاداوری این موارد هستند. پس تقویم های دیواری یادداشتی شما می تواند هدیه ای مناسب برای این افراد باشد.
 • معلمان: افرادی در بخش های آموزشی هستند برای برنامه ریزی های درسی و آموزشی خود نیازمند به تقویمی با مکان های یادداشتی هستند که این نوع تقویم های دیواری محصولی ایده آل برای این افراد خواهد بود.
 • برنامه ریزان و مشاوران: هر مشاوری برای ارائه ی برنامه به مراجعین خود نیازمند به تقویمی مناسب و دارای مکانی برای نوشتن می باشد، که به طبع تقویم های دیواری یادداشتی یکی از گزینه های مناسب برای این دسته از افراد می باشد.
 • تولید کنندگان محصول: هر تولید کننده ای با توجه به تاریخی در قرار داد درج شده موظف است که محصول مورد نظر را تولید کرده و به سفارش دهنده آن تحویل دهد. در این موضوع تقویم های دیواری یادداشتی بسیار می تواند به این افراد کمک کنند تا این تاریخ ها را به یاد بیاورند.

 

سخن پایانی 

هر فرد باید تبلیغات خود باید هدیه ای مناسب و آن کسب و کار را انتخاب کند، اما تعدادی از هدایای تبلیغاتی هستند که برای هر حیطه ی شغلی مناسب هستند، یکی از آن ها تقویم های دیواری می باشند. ما در این مقاله بر این تلاش بودیم تا با صحبت کردن در رابطه با تقویم دیواری یادداشتی، مزایای و معایب آن و همچنین کاربرد تقویم دیواری یادداشتی، شما را با این نوع از تقویم ها نیز آشنا نماییم. آیا شما تا به حال از تقویم های دیواری یادداشتی استفاده کرده اید؟ نطرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *