با کاربرد انواع سررسید در تبلیغات آشنا شوید

کاربرد انواع سررسید

سالنامه به نوعی تقویمی است که به صورت دفترچه عرضه می شود. سررسید ها انواع مختلف دارند و در سایز ها و شکل های مختلف تولید می شوند. یک دفترچه علاوه بر صفحات اولیه و صفحات آخر، تمام روزهای یک سال را به همراه فضایی برای نوشتن در خود جای می دهند و در کنار آن  تاریخ مناسبت های مختلف و اعیاد و بزرگذاشت ها نیز در سررسید ها آورده می شوند، تا افراد با توجه به این تاریخ ها برنامه ریزی کنند. با توجه به اینکه تاریخ و فضایی برای نوشتن در کنارهم وجود دارد سررسید مناسب ترین دفترچه برای افرادی می باشد که می خواهند برنامه ریزی های خود را طبق تاریخ در جایی بنویسند. در ابتدای هر سررسید، تقویم ۱۴۰۳ کلی‌ای وجود دارد که تمام ماه، هفته و روز یک سال در یک صفحه قرار داده شده است و همچنین در انتهای  سررسید فضایی برای نوشتن، شماره تلفن، آدرس و اطلاعات ضروری وجود دارد تا مخاطبان به راحتی بتوانند اطلاعات خود را دسته بندی کنند و به در مواقع ضروری به سراغ این اطلاعات بروند. عموما صفحات یک سررسید به صورت روزشمار قرار داده می شوند، غیر از پنجشنبه و جمعه که در یک صفحه قرار می گیرند. اما مدل های مختلفی نیز وجود دارد که هر کدام مدل های مختلف روز و تاریخ را در سررسید قرار می دهند. این کاملا به هدف سازمانی که سررسید را تولید می کند یا سفارش می دهد بستگی دارد. همچنین عموما سررسید ها را در دو رنگ سفارش می دهند تا در هزینه صرفه جویی کنند، اما امکان استفاده از رنگ های بیشتر برای کاربرد انواع سررسید وجود دارد و کامل دست سازمان ها برای سفارش باز است. این مساله کاملا بستگی به بودجه و طراحی مدنظر سازمان سفارش دهنده دارد.

سررسید تبلیغاتی با  معمولی به لحاظ ساختار و عملکرد تفاوت خاصی ندارد. تفاوت سررسید تبلیغاتی این است که سازمان ها و شرکت های مختلف از این محصول به عنوان هدیه ای تبلیغاتی استفاده می کنند. در سررسید اطلاعات یک سازمان مانند لوگو، نشانه، آدرس، اطلاعات محصول یا خدمات قرار می گیرد و سازمان ها، سررسید تبلیغاتی را به عنوان یک هدیه‌ی تبلیغاتی به مخاطب یا مشتری خود هدیه می دهند. این سررسید در واقع قرار است که مخاطب را با سازمان آشنا کند. در واقع سررسید تبلیغاتی یکی از محبوب ترین و مهم ترین هدایای تبلیغاتی محسوب می شود که هر سازمان و شرکتی چه کوچک و چه بزرگ از آن به عنوان هدیه ای جذاب استفاده می کند. تمام انواع و مدل های مختلف یک سررسید می تواند هدیه ای تبلیغاتی باشد هر سازمانی با توجه به بودجه‌ی خود مدلی از سررسید را انتخاب می کند و در تعداد بالا سفارش می دهد. عموم سازمان ها و ادارات چند ماه قبل از سال جدید سررسید مد نظر خود را سفارش  می دهند تا در نزدیکی عید آن را به مشتری خود هدیه بدهند. کاربرد انواع سررسید برای تبلیغات  و فروش شرکت‌ها عموما بالا و تاثیر گذار بوده است .

کاربرد سررسید تبلیغاتی

سررسید های تبلیغاتی در قطع و سایزهای مختلفی سفارش داده می شوند. هر سفارش دهنده ای می تواند با توجه به نیاز خود سایز سررسید را مشخص کند اما بهتر است که برای صرفه جویی وقت و هزینه، سایزهای استاندارد برای سرسید انتخاب شوند. در نتیجه با توجه به سایزهای مختلف، سررسید تبلیغاتی مدل های مختلفی دارد. تمام این سررسیدها برای تبلیغات استفاده می شوند. باید در نظر گرفت که کاربرد انواع سررسید نه تنها در ایران که در تمام دنیا بعدی تبلیغاتی دارد. سررسیدها و سالنامه ها که کاملا کارکرد یکسانی دارند تنها دفترهایی هستند که در طول یک سال به وسیله‌ی افراد استفاده می شوند و مورد نیاز آن ها هستند. و این دلیل بسیار محکمی است که سررسید در تبلیغات به وفور استفاده می شود چرا که تبلیغات موثر، تبلیغاتی است که بتواند اسم سازمان و برند را به صورت مستمر به گوش مخاطبان برساند. تا جایی که طیف گسترده ای از مخاطبان هدف سازمان، خدمات و محصولات را بشناسند. سررسید این امکان را ایجاد می کند، چرا که در طول سال با استفاده متداوم افراد از سررسید، اطلاعات سازمان، محصوالات و خدمات آن جلوی چشم مخاطبش قرار می گیرد. مزیت دیگری که سررسید تبلیغاتی نسبت به هدایای تبلیغاتی دیگر دارد هم همین است. هدایای دیگر تبلیغاتی هیچ کدام به اندازه‌ی یک سررسید نمی توانند اطلاعات سازمان را به مخاطب برسانند مثلا در محصولی مانند ماگ، فنجان، خودکار تنها می توان از لوگو و نشانه و در نهایت آدرس سایت استفاده کرد.

انواع سررسید تبلیغاتی

سررسید تبلیغاتی انواع مختلفی دارد که سازمان ها بر اساس مدل های مختلف و بر اساس جایگاه متفاوت افراد آن ها را طراحی و سفارش می دهند. هر کدام از این سررسیدها کاربرد منحصر به فرد خود را برای تبلیغات یک سازمان انجام می دهند اما به صورت کلی در سررسیدها، صفحات داخلی به سه دسته تقسیم می شوند:

– دسته اول: صفحات ابتدایی هر سررسید که شامل عکس های تبلیغاتی سازمان، مشخصات و اطلاعات و تصاویر مختلف مانند تصاویری از طبیعت یا اماکن تاریخی می باشد.

– دسته دوم: بخش دوم سررسید صفحاتی می باشد که حاوی تاریخ  و فضایی برای نوشتن افراد است.

دسته سوم: در صفحات آخر نیز فضایی برای شماره تلفن و نوشتن مطالب ضروری وجود دارد. در صفحات پایانی هم ممکن است که سررسید ها چند صفحه را برای معرفی خدمات و محصولات خود طراحی کنند.

با توجه به مطالب بالا حالا می خواهیم دراین مقاله با کاربرد انواع سررسید تبلیغاتی آشنا شویم. هر کدام از آن ها برای چه نوع از تبلیغات مناسب هستند.

سررسید وزیری:

چاپ سررسید وزیری جز متداول ترین سایزهای محبوب سررسید می باشد. سایز سررسید وزیری 17*24 می باشد که اکثر کتاب ها نیز در این سایز تولید و چاپ می شوند. سررسید وزیری بخاطر فضای خوبی که برای نوشتن دارد بسیار مورد توجه قرار دارد و خیلی از ارگان ها و سازمان ها از این سررسید به عنوان هدایای تبلیغاتی استفاده می کنند. این هدیه تبلیغاتی برای کارمندان دانشجویان معلمان و مدیران بسیار مناسب می باشد. در همین قطع، سررسید مدیریتی نیز طراحی و چاپ می شود که بر اساس نیازها و انتظارات یک مدیر طراحی و چاپ می شود. سررسید وزیری هم بخاطر فرم استاندارد و هم بخاطر فضای خوبی که برای نوشتن دارد، می تواند قشر گسترده ای از مخاطبان را خوشحال کند. در نتیجه هدیه تبلیغاتی بسیار مناسبی می باشد.

سررسید رقعی:

بعد از سررسید وزیری محبوب ترین قطع برای سررسید، رقعی می باشد. قطع و سایز این سررسید از سررسید وزیری کوچک تر می باشد. می توان جلد های متنوعی را برای این سررسید در نظر گرفت. سایز این سررسید حدودا 21*15 می باشد. و بخاطر همین مساله از سررسید وزیری خوش دست تر و قابل حمل تر می باشد. سالنامه رقعی نیز به همان دلایلی که برای سررسید وزیری ذکر شد، محصول بسیار مناسبی برای تبلیغات یک سازمان می باشد. این هدیه تبلیغاتی عموما برای تمام افراد مناسب است و بسیار هدیه ای کاربردی و پر طرفدار است.

سررسید اروپایی:

سررسید اروپایی هدیه‌ی تبلیغاتی بسیار محبوبی است که قیمت آن نیز نسبت به دو سررسید قبل مناسب تر است. جذابیت این نوع سررسید بخاطر جلد آن چندین برابر است .سررسید اروپایی با قطع 22*14 به همراه جلد ترمو و دکمه ای روی جلد آن برای تمام کسانی که خوش سلیقه هستند سررسیدی بسیار مناسب می باشد. این سررسید جز زیبا ترین سررسیدهایی است که به عنوان هدیه‌ی تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از سازمان ها و ارگان های مختلف از سررسید اروپایی در پک هدیه تبلیغاتی خود استفاده می کنند و این هدیه را برای مخاطب و مشتری های خاص خود در نظر می گیرند. این مساله به این معناست که کاربرد این نوع سررسیدها برای مدیران ارشد، مشتری های وفادار به عنوان هدیه ای بسیار خاص و دوست داشتنی مناسب می باشد.

سررسید پالتویی:

سررسید پالتویی همانطور که از اسمش پیداست سررسیدی است که به اصطلاح در جیب پالتو جا می شود. این سررسید قطع کوچک تری نسبت به سررسیدهایی قبلی دارد و به خاطر همین مساله فضای کمی هم برای نوشتن دارد. این سررسید به دلیل فضای کمی که اشغال می کند بسیار جابه جایی آن آسان است و عموما مشتری هر جا که بخواهد برود این سررسید را نیز با خود جا به جا میکند. در نتیجه کاربرد این نوع سررسید بیشتر در جهت برنامه ریزی می باشد و مناسب نوشتن طولانی نیست. ابعاد این سررسید 10*17 می باشد و بخاطر اینکه ابعاد آن کوچک است در نتیجه هزینه آن نیز بسیار پایین تر می باشد این سررسید می تواند به مخاطب و مشتری های بیشتری از سازمان تعلق بگیرد. سررسید پالتویی زیر مجوعه ای نیز دارد به نام سررسید جیبی که قطع آن از سررسید پالتویی نیز کوچک تر می باشد. هر دوی این محصولات هدایای تبلیغاتی بسیار محبوب و مشهوری هستند و بسیاری از ارگان ها و سازمان ها در مراسمات و جشنواره های مختلف از این محصول تبلیغاتی به عنوان هدیه ای بسیار کاربردی استفاده می کنند.

سررسید خشتی:

عموما هر نوع سررسیدی که قطع آن مربع باشد را سررسید خشتی می گویند. سایز متداول این سررسیدها عموما 19*19 یا 23*23 می باشند. بخاطر سایز خاص این نوع سررسیدها نسبت به سایر سررسیدها گران تر می باشند و همچنین بخاطر همین که هزینه‌ی زیادی دارد و به  مصرف کاغذ در آن بالاست، کمتر به عنوان هدیه ای تبلیغاتی از آن استفاده می شود و کمتر نیز در بازار موجود است. در نتیجه عموما این نوع سررسیدها را سفارش می دهند. اما سررسیدهای خشتی بین جوانان بسیار محبوب است و به همین خاطر بعضی از ارگان ها و سازمان ها از این مصول به عنوان هدیه خاص استفاده می کنند. سررسیدهای خشتی عموما با جلد گالینگور عرضه می شوند و جز سررسیدهای زیبا و جذاب به حساب می آیند. هم چنین می توانید این نوع سررسید را به عنوان یکی از آیتم های یک ست هدیه مدیریتی شیک در نظر بگیرید و به افراد هدیه دهید.

 

نتیجه گیری:

در کل تمام سررسیدهایی که قابل سفارش می باشند به نوعی کاربرد و کارکرد خود را برای تبلیغات دارند و هر سازمان و ارگانی باید با توجه به برنامه و مشتری خود از این هدایای تبلیغاتی استفاده کند. سررسید ها عموما با جنس کاغذهای متفاوت و جلدهای متنوع قابل سفارش می باشند. و هر سازمانی در برنامه‌ی تبلیغاتی خود باید از سررسید به عنوان هدیه‌ی تبلیغاتی‌ای مهم استفاده کند. هیچ محصول تبلیغاتی‌ای به اندازه کاربرد انواع سررسید در تبلیغات موثر و کاربردی نیست. با استفاده از این محصول می توان بازدهی سازمان را بسیار بالا برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *